Під час купівлі нерухомості компанія-забудовник має бути партнером, якому ви довіряєте і свої кошти, і комфортне проживання в майбутньому. Одне з важливих завдань для кожного, хто планує стати власником нової квартири, – обрати правильну будівельну компанію. На які критерії варто орієнтуватися?
- Проаналізуйте цінову політику забудовника. Якщо ціни набагато нижчі, ніж у компаній-конкурентів, – це може бути ознакою нестабільності підприємства. Занадто низькі ціни часто вказують на схеми шахраїв.
- Перевірте адресу та контакти компанії. Переконайтеся, що компанія має актуальні фізичний офіс та міські номери телефонів. Найкраще відвідати центральний офіс, а не лише представництва чи відділи продажів на будівництві.
- Вивчіть сайт підприємства. На онлайн-ресурсі забудовника ознайомтесь із даними про замовника, генпідрядника та виконавця будівництва. Також зверніть увагу на інформацію про історію забудовника, посилання на проекти компанії, скан-копії основних документів, порядок внесення грошових коштів інвесторами.
- Оцініть юридичну історію забудовника. Важливо знати, що забудовник не є фігурантом судових справ. Це можна з’ясувати на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень reyestr.court.gov.ua.
- Перевірте репутацію та детально вивчіть історію компанії. Слід вивчити інформацію на веб-сайті забудовника. Зазвичай підприємства, що ведуть свою історію з минулого століття та є правонаступниками радянських забудовників, мають перевірену часом репутацію та традиції містобудування. Перегляньте кількість зданих в експлуатацію об’єктів та кількість проектів на стадії будівництва.
На ваш запит забудовник має надати такі документи:
- ліцензію, що підтверджує право компанії здійснювати будівельні роботи;
- дозвіл на виконання будівництва;
- рішення місцевого органу влади про відведення ділянки землі під проведення будівельних робіт;
- договір оренди землі, термін дії якого закінчується пізніше, ніж завершується задекларований термін будівництва;
- проект будівлі, експертизу цього проекту.
- Переконайтеся, що попередній чи інвестиційний договір складені правильно. Якщо ви плануєте придбати житло в уже зданому в експлуатацію будинку, щоб отримати право власності на житло перевірте, що в договорі вказані відповідальність сторін за порушення умов договору, реквізити тощо. Якщо таких пунктів немає — вимагайте внести зміни. Врешті-решт, забудовник, якому можна довіряти, завжди охоче надасть вам усі необхідні документи та вчасно відреагує на будь-який запит клієнта. Але вдала інвестиція в нерухомість залежить від вашої пильності та ретельної перевірки того, кому довіряєте свої гроші. Зважайте на думку фахівців, не нехтуйте консультацією юриста, щоби потім вдало відсвяткувати новосілля.