ЧИМ АПАРТАМЕНТИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД КВАРТИР

 Серед об’єктів, які зводить Київміськбуд, апарт-комплекс на Електриків, 11 і апарт-готель у БК на Курнатовського, 20, а також готовий комплекс апартаментів у Одесі – Costa Fontana. Покупці, які цікавляться цими будинками, часто запитують, чим апартаменти відрізняються від звичайних квартир і які особливості має така нерухомість?

Апартаменти – це приміщення, призначені  для тимчасового проживання, адже це нежитловий фонд нерухомості. Апартаменти можуть розташовуватись і в перебудованих будинках, оформлених як нерухомість офісного, готельного чи комерційного призначення, і в типових житлових комплексах. Другий варіант є більш оптимальним для інвестування – все-таки зручніше жити або ж здавати житло в оренду (в тому числі під офіс і не тільки, і цілком легально) в будинку, схожому на звичайний будинок. Однак, перш ніж ухвалити рішення, варто зважити на особливості цього формату нерухомості.

 Купуючи апартаменти, потрібно заважати на:  

 • неможливість прописки. Це ключова відмінність апартаментів від квартир, яка випливає з того, що юридично вони відносяться до нежитлового фонду. Це одразу варто врахувати, адже прописка досі чимало важить – наприклад, без неї буде доволі складно отримати місце в дитячому садку чи школі за місцем проживання  дитини.
 •  комунальні платежі. Якщо у квартирах задіяні стандартні тарифи на водо-, тепло- та енергопостачання для населення, то для нежитлових приміщень застосовується тариф «для інших споживачів» – по суті, комерційний. В середньому він вищий на 15%. Втім, якщо площа апартаментів невелика (до 30 квадратів), це не так і суттєво. 
 • неможливість оформити субсидію або пільгу. Оскільки апартаменти не розглядаються як житлове приміщення, усі ці соціальні опції проживаючим у них недоступні.
 • податок на нерухомість. Власник апартаментів має щорічно сплачувати податок на нерухомість, який складає 1% від мінімальної ціни за квадратний метр.
 • податок при продажу. І на житлову, і на нежитлову нерухомість діє однакове оподаткування: 5% податку плюс 1,5% військового збору. Але в разі житлового фонду ця схема працює, тільки якщо нерухомість перебуває у власності менше трьох років, а от в разі нежитлового – завжди. Тобто податок 6,5% ви заплатите у будь-якому випадку.судові тяжби. Якщо з якихось причин (борги по кредитах або оплаті комунальних послуг) суд накладає арешт на житлову нерухомість, і вона виявляється єдиним житлом відповідача, то виселити з квартири його не можуть. Інша справа з апартаментами, які не вважаються житлом – з них боржника цілком можуть «попросити», щоб виставити їх на торги і стягнути борг шляхом реалізації нерухомості.
Апарт-готель у БК на Курнатовського, 20

Переваги апартаментів

 • вигідна вартість. Це головний плюс апартаментів – зазвичай ціна квадратного метра нежитлової площі на 10-20% нижче, аніж у житлової, і ця приємна різниця буде на користь апартаментів. Якщо ж додати до цієї демократичної ціни ще й зазвичай невелику їх площу, то виявиться, що за 450-500 тис. грн. (ціною квартири у Броварах) можна придбати нерухомість у центрі Києва. І ця вартість компенсує решту недоліків.
 • багатоцільове призначення. Придбавши квартиру, ви можете жити в ній самі або ж здавати її в оренду. Інвестиція в апартаменти відкриває значно більше можливостей. Так, в них можна тимчасово жити під час відрядження або відпочинку, їх можна здавати в оренду як житлове чи комерційне приміщення. Нарешті, апартаменти можна продати, навіть якщо в даний момент там мешкають орендарі.
 • місце розташування. Внаслідок свого функціонального призначення апартаменти зазвичай знаходяться в діловому центрі міста або в рекреаційних зонах – тобто місцях, де не всім по кишені придбати квартиру. Перший варіант допоможе заощадити час на дорогу й уникнути пробок, другий – мати можливість проводити вікенди у власному житлі у відпочинковій зоні. Обидва варіанти також є чудовим об’єктом для здачі в оренду.
 • окупність інвестицій. Таке капіталовкладення дійсно швидко окупається: за рахунок нижчої ціни на старті і можливості отримання прибутку від здачі в оренду. Варто врахувати й те, що апартаменти можна здавати в тому числі і для комерційних цілей (офіс тощо), що знижує ризики можливих простоїв нерухомості.
Апарт-комплекс Costa Fontana (м. Одеса)
 • приваблива інвестиція. Часто апартаменти – це саме інвестиція з метою здачі у короткострокову або ж довгострокову оренду. За відсутності бажання чи можливості самостійно займатися пошуком орендарів і обслуговуванням житла можна укласти договір з сервісною компанією, яка візьме всі ці клопоти на себе.
 • офіс + житло. Статус комерційної нерухомості дозволяє зареєструвати в апартаментах юридичну адресу й відкрити там, скажімо, косметологічний кабінет чи приймальню психотерапевта. І навіть звукозаписну студію – сусіди не зможуть поскаржитися на галас, адже закон про дотримання тиші не діє в нежитлових приміщеннях. Робоче приміщення можна доповнити і житловим, розташувавши поруч кабінет і спальню завдяки грамотному зонуванню.