ЕКСПЕРИМЕНТ, ЩО ЗМІНИВ БУДІВЕЛЬНУ ГАЛУЗЬ

20 років тому «Київміськбуд» ввів в експлуатацію перший будинок, зведений за кошти населення

Десятиповерхівка по вулиці Бориса  Гмирі, 5 на столичних Осокорках, на перший погляд, нічим не вирізняється з-поміж інших будинків довкола. Однак, саме цей дім першим на теренах СНД, був збудований за кошти населення. Це був експеримент, від якого залежала подальша доля будівельної галузі і поява первинного ринку житла. І як показав час, експеримент – вдалий.

Будинок почали зводити у липні 1995 року, і вже в лютому 1996 року будівництво першого житлового будинку, спорудженого за рахунок інвестицій громадян, було завершено. Квартири урочисто передали у власність його майбутнім мешканцям, більшість з яких, до речі, у цьому будинку живе і досі. А тоді ключі від нових квартир голові новоствореного товариства – ОСББ «Перший будинок» Михайлові Кальтагейсеру вручив тодішній очільник «Київміськбуду», Герой України Володимир Поляченко. Власне, ідея будівництва житла за інвестиційним принципом належить саме йому. Хоча заручитися підтримкою держави та довірою інвесторів, в часи гіперінфляції, коли один за одним розвалювались підприємства, було не просто. Однак, і керівництво і люди повірили, що «Київміськбуд» не підведе.

«На той час будівництво у місті стало, заводи не будували, будівельні кооперативи не створювались і не фінансувались, тобто можливості молодій родині мати свою квартиру  не було. Навіть за наявності якихось грошей. З іншого боку, будівельний комплекс стояв без роботи. І от той експеримент зв’язав ці дві проблеми і розпочав майже нову Еру в будівництві», – згадує Михайло Кальтагейсер, інвестор цього будинку, голова ОСББ «Перший будинок».

У березні 1995-го Київський міськвиконком ухвалив рішення, яким  корпорації Київміськбуд доручалось спорудити п’ять будинків на Осокорках за кошти, залучені від реалізації фізичними особами цільових житлових облігацій. 6 червня 1996 року тодішній Президент України Леонід Кучма видав розпорядження «Про заходи щодо залучення коштів населення в будівництво житла».

Успішний експеримент «Київміськбуду» підхопили і всі інші будівельні організації. Сьогодні в Україні майже все житло зводять саме за інвестиційним принципом. Розробляються програми стимулювання людей, вкладати кошти саме у квадратні метри. Досвід показав, за будь-яких економічних перипетій, житло залишається найбільш надійною інвестицією, адже житло може здешевіти, але ніколи не знеціниться.

Днями на прес-конференції Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір вкотре підкреслив, довіра інвесторів до будівельників – це найцінніше, і саме вона допомагає сьогодні триматись будівельній галузі і тримати, своєю чергою, економіку країни. А тому навіть один недобросовісний забудовник не тільки псує репутацію всім іншим, а й підриває економічні устрої країни.

«Я завжди говорю нашим підрядникам – найдорожче, що у нас є – це інвестори. Підвести їх ми не маємо права. Репутації «Київміськбуду», як надійного забудовника, вже 60 років. І я впевнений, що такою вона залишиться і надалі», – підкреслив Ігор Кушнір.
Сьогодні компанія залишається визнаним лідером галузі. Попри економічну нестабільність в країні, сьогодні будівельники ведуть роботи на 54 об’єктах. За результатами роботи компанії у 2015 році було введено в експлуатацію 309 тисяч кв.м, і всі ці будинки були зведені за кошти інвесторів.