ГЛАВА «КИЇВМІСЬКБУДУ» ІГОР КУШНІР ДАВ ІНТЕРВ’Ю НАЙСТАРІШІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ГАЗЕТІ «THE WALL STREET JOURNAL».

Відповідаючи на запитання журналістів, президент «Київміськбуду» розповів про показники Холдингової компанії на сьогоднішній день, поділився планами на майбутнє і позначив головний напрямок компанії – будувати майбутнє.

        – Пане Кушнір, з якими показниками Ваша компанія закінчила 2012 рік і яка стратегія розвитку на 2013?

– Досягнення останнього року, як і останніх 2-3 років, говорять про те, що Компанія не тільки зберегла свої позиції на ринку нерухомості України, а й значно зміцнила їх. У 2012 році Холдинг наростив основні показники своєї господарської діяльності. Чистий прибуток «Київміськбуду» склав близько 140 млн. грн, скажімо, в 2011 році ця цифра становила 135 млн. грн. У реалізацію проектів сукупно було вкладено 2 мільярди гривень, йдеться як про власний капітал, так і про кошти приватних інвесторів, а в 2013 році ми сподіваємося збільшити цю цифру на 15%.
Ми сьогодні ведемо роботи на 34 будівельних майданчиках і плануємо в цьому році ввести в експлуатацію 17 будинків в Києві площею більше 260 тис. кв.м. У 2012 році в столиці було введено в експлуатацію 15 житлових будинків загальною площею 224 619 кв.м. Що стосується будівництва в регіонах, здані будинки в Бучі та в Житомирі, це ще плюс 17 тис. кв.м. Крім того, побудовано та введено в експлуатацію торговий центр по проспекту Петра Григоренка у Києві площею 4700 кв.м, 4 підземних паркінги на 683 машиномісця і криту автостоянку на 43 місця. У 2013 році буде закінчено будинок елітного класу в селищі Ореанда в Ялті площею 8404 кв.м на 93 квартири. Також планується ввести в експлуатацію 5 об’єктів офісного та торговельно-побутового призначення площею 24 285 кв.м, 3 спортивно-оздоровчих комплекси площею 17 750 кв.м, 6-поверхову автостоянку на 700 машиномісць в житловому масиві Позняки, підземний паркінг на 77 машиномісць в житловому масиві «Осокорки». Ось такі у нас цифри.

ГЛАВА «КИЇВМІСЬКБУДУ» ІГОР КУШНІР ДАВ ІНТЕРВ'Ю НАЙСТАРІШІЙ АМЕРИКАНСЬКІЙ ГАЗЕТІ «THE WALL STREET JOURNAL».

І в середньостроковій, і далекій перспективі, ми плануємо будувати, будувати й ще раз будувати, збільшувати рік за роком будівельні потужності нашої компанії, довести кількість зданих квадратних метрів до докризисних показників, опановувати нові технології, що дозволяють зводити багатоквартирні будинки швидше, надійніше, якісніше. Своєю стратегією «Київміськбуд» орієнтований на людей із середнім доходом, ми найстаріша будівельна компанія України з репутацією надійного забудовника, якою ми дорожимо.

        – У 2012 році прибуток компанії виріс на 3,6%. Що цьому сприяло?

– Як я вже сказав, головною причиною цьому послужило те, що в 2012 році ми ввели в експлуатацію в Києві 15 житлових будинків, що на 5% більше показників 2011 року. Кияни вірять «Київміськбуду» і вкладають свої гроші в наші об’єкти в процесі їх будівництва, як у нас кажуть «з котловану». Звичайно, продаємо ми і готове житло, але менше.

        – Якими досягненнями «Київміськбуду» Ви особливо пишаєтеся? Які проекти сьогодні на стадії розробки?

Якщо я почну перераховувати все, що побудувала компанія за 57 років, не вистачить ніякого часу. От уявіть собі, на сьогоднішній день масштаби побудованого в 9 разів перевищують житловий фонд довоєнного Києва. Це 44 мільйона квадратних метрів житла; 649 дитячих садків; 344 загальноосвітніх школи; більше 200 великих комплексів охорони здоров’я; тисячі будинків і споруд торговельного та побутового обслуговування і виробничого призначення; десятки кінотеатрів, бібліотек, готелів: «Славутич», «Либідь”, “Київ “,” Спорт “,” Хрещатик “,” Салют “,” Козацький “. Саме будівельники« Київміськбуду »зводили унікальний меморіальний комплекс Великої Вітчизняної війни, будували телевізійний АСК, прозваний у народі «Олівцем» і безліч інших об’єктів.
Далі, саме «Київміськбуд» реконструював Палац культури “Україна”, Національну філармонію, переобладнали транспортні вузли біля станції метро “Петрівка”, Центрального автовокзалу, Площі Слави. Цей перелік доповнюють побудовані багаторівневі транспортні розв’язки – по вулиці Олени Теліги та Севастопольській площі.
А Південний залізничний вокзал? “Київміськбуд” побудував його за 158 днів. За строками будівництва – це абсолютний рекорд. І, звичайно ж, реконструйований у встановлені терміни спорткомплекс Олімпійський, який прийняв за час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2012 близько 350 тисяч уболівальників з 21 країни світу. Сучасний Київ взагалі важко уявити собі без всього того, що створено “Київміськбудом” за роки його діяльності. Ось вище я Вам перерахував найвідоміші об’єкти, які прикрашають столицю України. Але для нас найважливіше, що ми будуємо житло для людей.

        – Тоді давайте розберемося, яке житло сьогодні користується найбільшим попитом у покупця, що впливає на ринок нерухомості України?

Можу відзначити, що на сьогодні первинний ринок житла стає для покупця більш привабливим. Раніше лідирувала «вторинка». Швидше через невпевненість у тому, що будівельні компанії добудують будинки. А коли ситуація на ринку нерухомості стабілізувалася, попит на «первинку» виріс. Люди розуміють, що в новому будинку іншу якість життя в цілому. Що стосується «Київміськбуду», то за 2 роки з 2010 по 2012 рівень продажів збільшився в 3 рази. І викликано це декількома аспектами. По-перше, при виборі будівельної компанії, люди в першу чергу звертають увагу на репутацію. І, безумовно, довіра до «Київміськбуду», у якого за півстолітню історію немає жодної «недобудови» – дуже велика. Люди, які вкладають свої гроші в нові квартири, які будує наша компанія, знають, що отримають своє житло в терміни, зазначені в договорі. На всіх наших будівельних майданчиках встановлено веб-камери, і інвестор може просто у відділі продажів подивитися на будинок, на його будівельну готовність і вибрати те, що йому подобається.
Друге, дуже важливий індивідуальний підхід до кожної людини, який прийшов упувати у нас квартиру. Ми, враховуючи індивідуальні можливості людини, пропонуємо різні умови, в тому числі і розстрочку в оплаті. Якщо ж покупець платить не в розстрочку, а готовий оплатити всю суму, ми пропонуємо знижки, в середньому 10-15 відсотків, це і є плата за те, що інвестор дає нам можливість використовувати кошти відразу на весь період будівництва. І третій важливий аргумент на користь нової квартири від «Київміськбуду» – ціна, яка на сьогодні є абсолютно доступною для більшості покупців.
Якщо говорити про конкретні сегменті, то найбільшим попитом користується житло економ-класу, і навряд чи ця тенденція зміниться найближчим часом. Як показує практика і наш піввіковий досвід, людям необхідно для початку зручне, комфортне житло невеликого метражу, щоб не орендувати квартиру за високою ціною, а вже потім, коли людина матеріально зміцніє, вона задумається над розширенням свого життєвого простору і звернеться до нас за квартирою поліпшеної планування. Думаю, що надалі активніше буде розвиватися ринок нерухомості бізнес-класу, а от ринок елітного житла залишиться на колишніх позиціях.

        – Що, на Вашу думку, забезпечує ліквідність компанії і які основні джерела фінансування будівельних проектів та об’єктів нерухомості?

– Поєднання таких речей як імідж холдингу і прогнозованість дій великого згуртованого колективу компанії, навіть в непростих ринкових і політичних умовах в країні, забезпечують повну ліквідність. Основним джерелом фінансування наших будівельних проектів є кошти приватних інвесторів. Крім цього, в наше житло інвестують і юридичні особи

        – Розкажіть про Державну програму доступного житла. Чому «Київміськбуд» бере участь в ній?

– Ініційована Президентом України програма Доступного житла серйозно вплинула на ринок нерухомості України. Вперше житлове питання вирішується на державному рівні. Я вважаю, що будівельним компаніям дуже вигідно брати участь у таких програмах. По-перше – це замовлення державної важливості, по-друге, держава безкоштовно надає землю під будівництво, здійснюється компенсація прокладки інженерних комунікацій, забудовник, який будує такі квартири, звільняється від податку на 10 років. Наша мета – не зірвати великий куш, а працювати на будівельному ринку довго і мати репутацію надійного забудовника. Тому ми й надалі будемо активно брати участь у всіх державних програмах, спрямованих на поліпшення життя людей. І ще, важливо розуміти, що при розвитку будівництва буде розвиватися і економіка країни. Адже відомо, що там, де працюють будівельники, працюють ще 20-25 суміжників. А значить, створюються нові робочі місця, виплачується заробітна плата, сплачуються податки, реалізують інвестиційні проекти. Тому будь-яка державна програма, будь-яка ініціатива уряду спрямована на розвиток будівельної галузі, буде успішною і для забудовників, і для населення, і в цілому для країни.
Що стосується деталей нашої участі в програмах доступного житла, то ми беремо участь у програмах: «Доступне житло 70 на 30» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян». Минулого року за цією програмою холдинг передав 468 квартир, укладено 311 договорів на покупку житла в будинках холдингу, з них 170 договорів – за програмою “Здешевлення вартості іпотечних кредитів для населення” та 141 договір – за програмою “70 на 30”.

        – Які соціальні проекти підтримує «Київміськбуд»?

– Для мене і моїх колег аксіома: бізнес це не лише заробляння грошей. Більше 10 років «Київміськбуд» опікується дитячий будинок «Малятко». Ми ремонтуємо приміщення, переобладнали для «маляток» спальний корпус, побудували музичний центр, медико-оздоровчий корпус, спортивний та дитячий майданчик. Ще в 2001 році Піклувальна рада наших підприємств вирішила закріпити старшокласників-вихованців дитячого будинку «Малятко» за трудовими колективами. Сьогодні більше 50 вихованців «Малятко» мають прийомних батьків, які допомагають їм на шляху до дорослого життя. На початку навчального року колектив «Київміськбуду» подарував дітям новий мікроавтобус, замість старого. Щоб вони могли на екскурсії і взагалі по місту їздити безбоязно.
Уважно стежимо і за здоров’ям наших співробітників. До їхніх послуг потужний медичний центр України, з новітнім обладнанням і високопрофесійними фахівцями – «Медбуд».
На особливому рахунку ветерани «Київміськбуду». На засіданні правління компанії в минулому році було прийнято рішення наших найстарших співробітників – Героїв України, Героїв Соціалістичної праці взяти під повну опіку. Таких ветеранів у нас 12 чоловік, крім пенсії вони щомісяця отримують матеріальну підтримку.
Ми підтримуємо унікальну організацію «Закінчимо війну». Учасники якої, ось вже багато років, займаються пошуком останків солдатів, загиблих в роки Другої світової війни. Восени пошуковці знайшли під Житомиром останки російського 19-річного воїна, після проходження всіх необхідних дипломатичних процедур ми передали саркофаг його рідним. Це було дуже зворушлива і велична церемонія.
«Київміськбуду» не чужі спорт і мистецтво. У минулому році наша команда з пляжного футболу показала дуже гідний результат і зараз спортсмени готуються до участі в фінальній частині Чемпіонату світу з пляжного футболу, який відбудеться 18-28 вересня 2013 на Таїті. Команда «Київміськбуду» укомплектована тренерським штабом і гравцями національної збірної команди України з пляжного футболу.
При Центрі холдингової компанії діє Заслужений народний хор. Колектив – лауреат багатьох фестивалів і конкурсів. У нас прекрасний музей історії «Київміськбуду», створений і зібраний нашими працівниками.
Одним з яскравих соціальних проектів став конкурс дитячого малюнку «Майданчик твоєї мрії». Його суть полягала в тому, що діти, різного віку, намалювали такий дитячий майданчик, про який вони мріють. Словом, дорослі вперше побачили, що ж насправді хочуть наші діти, на яких майданчиках грати, які атракціони їм цікаві. За результатами голосування було обрано 3 найкращих дитячих малюнка, і ось тепер «Київміськбуд» втілить ці дитячі мрії в реальність.

        – Яким Ви бачите майбутнє Київміськбуду протягом найближчих 3-5 років?

Ми будемо розвиватися. Я впевнений в цьому. Ми будемо рік за роком нарощувати свої будівельні можливості, освоювати нові передові технології в будівництві, шукати способи здешевлення будівельних робот. Одним з наших слоганів, є слова: «Ми будуємо майбутнє». Так от ми його й будуємо.