ІГОР КУШНІР: 40% УКРАЇНЦІВ НЕЗАДОВОЛЕНІ СВОЇМИ ЖИТЛОВИМИ УМОВАМИ

ІГОР КУШНІР: 40% УКРАЇНЦІВ НЕЗАДОВОЛЕНІ СВОЇМИ ЖИТЛОВИМИ УМОВАМИБлизько 40% українців незадоволені своїми умовами проживання та житлом в цілому. Відповідні результати опитування оприлюднені Державною службою статистики. За словами Голови правління — президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра, такі показники свідчать про необхідність нового будівництва і запровадження та підтримки програм забезпечення українців житлом.

На сьогоднішній день лише 60% українців задоволені своїми житловими умовами. 27% не дуже задоволені, ще 13% – незадоволені або дуже незадоволені. При цьому, значна частина родин має недостатню житлову площу: у 35% домогосподарств житлова площа нижча санітарної норми, тобто менше 13,6 кв.м на одного. І майже кожна друга особа проживає у перенаселеному житлі.

Наведені показники говорять самі за себе: людям потрібне житло. І будівельна галузь має усі можливості його дати. В цей же час, необхідно запроваджувати механізми забезпечення або допомоги у придбанні цього житла. На сьогоднішній день ми маємо іпотечну програму під 7%. На жаль, вона досі не розкрилась на повну, за 7 місяців підписано трохи більше 800 догорів. Є і програма фінансового лізингу житла під 5%. Зараз вона поширюється лише на певні професійні категорії. На мою думку, активізувати попит на такі державні програми можна було б шляхом розширення їх умов. По-перше, розширення доступу потенційних покупців, щоб якомога більше людей могли взяти участь у програмах. По-друге, запровадження можливості купувати в рамках програм житло з первинного ринку, на етапі купівлі майнових прав. Це суттєво розширило б пропозицію, і підтримало попит.

І, звичайно, інші програми забезпечення житлом від держави. У одному тільки Києві квартирна черга на житло розтягнулась на понад 68 тис. осіб. На мою думку, було б правильно провести “ревізію” таких черг, розібратись із тим, хто дійсно потребує житла, і активізувати відповідні програми”, – зазначив Ігор Кушнір.