ІГОР КУШНІР: ЦІНА «КВАДРАТУ» РОСТЕ ПРОПОРЦІЙНО СОБІВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА

       В Україні на чверть зросли ціни на будівельно-монтажні роботи в першому півріччі 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.  Про це зазначив Голова правління – президент ПрАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір, коментуючи дані, що оприлюднила Державна служба статистики України.

       «Будматеріали зросли в ціні відсотків на 30, і судячи з інтенсивності динаміки, зупинятися не збираються. Плюс зарплата будівельників, яка так само зростає. І чим більше заробітчан виїжджає, тим більше доводиться піднімати. В цілому на сьогоднішній день собівартість будівництва збільшилася відсотків на 25. І ціна «квадрата» росте пропорційно. Якщо крива зростання цих показників буде збережена, то і ціни на нерухомість будуть повзти вгору», – зазначив Ігор Кушнір.

ІГОР КУШНІР: ЦІНА «КВАДРАТУ» РОСТЕ ПРОПОРЦІЙНО СОБІВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА

       За інформацією Держстату, найбільше ціни зросли у будівництві інженерних споруд – на 27,5%, а також у будівництві комплексних промислових споруд – на 25,4%. Найменше збільшилася вартість робіт в сфері будівництва трубопроводів, комунікацій і ліній електропередач – на 21,5%.  

       Ці дані наведені без урахування тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції.

       Експерти будівельної галузі прогнозують, що протягом 2018 року ціни на будівельно-монтажні роботи будуть поступово зростати навіть в умовах ревальвації національної валюти.