ІГОР КУШНІР: ДАЛІ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ ПАДАТИ НІКУДИ

Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір відповів на запитання інформаційного агентства «УНН»

 – Які тенденції спостерігаються протягом останнього року на ринку первинної нерухомості в Києві? Як змінився попит на житло?

– Попит на житло завжди був і буде, тому що людям потрібно десь жити. Якщо порівнювати перше півріччя 2015 року з минулим, то кількість продажів практично не змінилося. Єдине що – провальним був травень, але його компенсував початок року. У січні-лютому уклали найбільшу кількість угод. Долар тоді злетів, і люди, які зберігали гроші саме у валюті, кинулися купувати житло. Логічно, адже в усі часи саме нерухомість є кращим інструментом для зберігання грошей.

ІГОР КУШНІР: ДАЛІ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ ПАДАТИ НІКУДИ

 – Як змінилося пропозиція на первинці, пропонуєте більше житла економ-класу?

– Так, у цьому році структура продажів дійсно дещо змінилася, тому що інвестор прийшов з іншими запитами. Найбільша кількість угод у нас проходить дійсно за економ-житлом, в основному це «однушки-двушки» невеликих метражів. Виходячи з попиту, ми і формуємо пропозицію. Але це абсолютно не означає, що перестали проектувати чотирикімнатні або дворівневі, їх теж купують.

  – Як за останній рік змінилися ціни?

– Ми з вами живемо в одній країні, і ви прекрасно бачите, що подорожчало все від молока до цементу. А як ціна на квадратний метр може залишатися старою, якщо вартість арматури, цегли, піску виросла? Виходячи з вартості будматеріалів, ми змушені були перерахувати собівартість будівництва і підняти ціну квадрата.

Станом на сьогоднішній день, мінімальна вартість 1 квадратного метра в «Київміськбуді» становить трохи більше 12 тис. грн. За такою ціною можна купити 3-кімнатну квартиру, площею від 76 до 86 квадратних метрів на вул. Замковецькій і Новомостицькій в Подільському районі. На лівому березі ми практично закінчуємо мкрн. Позняки, 4-А. Там «двушку» комфорт-класу на 73 кв.м можна взяти за 12,7 тис. грн за квадрат. Це найвигідніші пропозиції, і ціна настільки мінімальна, тому що зараз акція.

 – З приводу акції: її впровадили для того, щоб залучити інвестора. Що ще сьогодні роблять забудовники, щоб купили саме в них?

Будують і стабільно з року в рік здають свої будинки. «Київміськбуд», наприклад, цим вже 60 років досить успішно займається. Акція дійсно потрібна була для активізації інвесторів, тому що літо, як правило, завжди провальне для ринку, люди у відпустках і стратегічні покупки відкладають на осінь.

Крім вельми вигідної акції, купити квартиру в «Київміськбуді» можна і в розстрочку. Але, вартість квартири повинна бути погашена за місяць до введення будинку в експлуатацію. Враховуючи, що в середньому термін будівництва становить 1,5-2 роки залежно від складності, такий метод покупки теж досить вигідний.

У кожному разі, купувати потрібно саме зараз. Ніколи ще до цього і навряд чи після буде настільки низькою ціна. Повторюся, нерухомість це найкраще вкладення на всі часи.

 – Чи пройшов ринок дно і чого очікувати в майбутньому?

– Дно залишилося у нас за спиною, далі падати ринку вже нікуди. В останні кілька тижнів ми спостерігаємо пожвавлення на ринку, і це відчувається на кількості обсягів продажів. Я не кажу про сплеск, але динаміка намічається. Думаю, до жовтня вона буде ще більш активною і до другого півріччя 2016 ринок плюс-мінус стабілізується.