ІГОР КУШНІР: ДЛЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ «ХРУЩІВОК» ПОТРІБНА МІЦНА ЗАКОНОДАВЧА БАЗА

       Мінрегіон готується презентувати проект закону про реконструкцію застарілого житлового фонду. У чинному законі про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку на проведення реконструкції, і це унеможливлює реалізацію програми на практиці, вважають в міністерстві. Є й інші тонкощі, які можуть стати на шляху вирішення проблеми з застарілим житловим фондом, говорить президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір.

ІГОР КУШНІР: ДЛЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ «ХРУЩІВОК» ПОТРІБНА МІЦНА ЗАКОНОДАВЧА БАЗА

       – Поки пишуться закони, дискусії про реновації «хрущовок» будуть підніматися часто. І є причини, тому що на практиці впровадження програми реконструкції буде можливим виключно при виконанні ряду важливих аспектів. Міністерство каже, що при збереженні згоди 100% мешканців «хрущовки», реконструкція неможлива. Повністю згідний! На досвіді стикався зі схожими ситуаціями, обов’язково знаходиться 1-2 людини, які, дізнавшись про компенсацію, прописують до себе родичів з усієї України. І не важливо, що будинок, в якому до них жило п’ять поколінь, завалиться не сьогодні-завтра, і вони залишаться взагалі ні з чим.

       Ще одне важливе питання – коефіцієнт площі. Тобто, на скільки квадратних метрів квартира в новому будинку повинна бути більша за ту, що була в «хрущовці»? Це наріжний камінь для забудовника. Плюс питання компенсації, якщо людина на пропоновані квадратні метри з якихось причин не згодна.

       У цілому, потрібно дочекатися міцної, чітко виписаної законодавчої бази. Тільки від неї можна відштовхнутися, щоб розуміти як діяти далі. Але питання реконструкції «хрущовок» назріло давно, і чим далі, тим гостріше. У частині житлового фонду в країні термін експлуатації вже закінчився. Стан цих будинків не підтримується належним чином, і з кожним роком ситуація стає все гіршою.