ІГОР КУШНІР: ДЛЯ ЗАПУСКУ ОБ’ЄКТІВ «УКРБУДУ» БРАКУЄ 2,1 МЛРД ГРН

Холдингова компанія «Київміськбуд» провела аудит об’єктів корпорації «Укрбуд», за підсумками якого з’ясувалося, що для добудови житлових комплексів не вистачає 2,1 млрд грн. Про це під час прес-конференції розповів Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір.

«Проведено аудит об’єктів «Укрбуду», які в перспективі прийме «Київміськбуд». Готова інвентаризація всіх залишків і недоплат за всіма видами нерухомості. Проведено технічну інвентаризацію кожного об’єкту, включаючи інженерні мережі. Готові дефектні акти по незакінченим роботам. Є розуміння обсягів будівельних робіт, які необхідно виконати і їх вартість. На сьогоднішній день на моменті в «Укрбуд» не вистачає 2 млрд 100 млн грн», – зазначив Ігор Кушнір.

Глава «Київміськбуду» передав документи з результатами аудиту представникам ініціативної групи інвесторів.

«І їм вирішувати, що робити з цією інформацією, до яких органів звертатися і як бути далі», – зазначив Ігор Кушнір.

ІГОР КУШНІР: ДЛЯ ЗАПУСКУ ОБ'ЄКТІВ «УКРБУДУ» БРАКУЄ 2,1 МЛРД ГРН

Він так само розповів, що на сьогоднішній день «Київміськбудом» прийнято 5 об’єктів корпорації «Укрбуд».

«Це ЖК «Пектораль», «Новомостицька», «Сонячна рів’єра», «Харківський», «Гармонія». По ним закінчені всі формальні процедури, підписані документи. Наші будівельники вже зайшли на ці майданчики для завершення робіт і підготовки будинків до введення в експлуатацію. Крім того, відкриті і функціонують деякі відділи продажів, найближчим часом відновлять роботу відділи продажів ЖК «Солар сіті» і «Паркова долина», – зазначив Ігор Кушнір.

Глава «Київміськбуду» окреслив список об’єктів, які будуть прийняті наступними. Він підкреслив, що «Київміськбуд» приймає об’єкти виключно в міру передачі якісно підготовлених документів.

«Виходячи з цього, найближчими на прийом будуть такі об’єкти: «Кристал Хаус», «Лейк хаус», «Солар сіті», «Фрідом», БЦ Левел, «Кирилівський гай», «Урбан парк», «Оберіг-2», «Паркова долина», «Арт хаус». По решті об’єктів робота теж ведеться. По мірі підготовки документів будуть прийняті всі об’єкти. Просто на тих, які я перерахував, процес йде трохи швидше», – підкреслив Ігор Кушнір.

Він також розповів, що компанія веде переговори з Міністерством оборони в питанні добудови житлових комплексів «Оберіг-2» і «Арт хаус», де Міністерство виступає стороною договорів. Ще на об’єктах, де замовником є ​​структури Міноборони – «Чарівне Місто» і «Урбан Парк», сторони розробляють компромісні механізми, щоб всі спірні питання були вирішені позитивно. Крім того, Холдингова компанія звернулася до київської влади з пропозицією розглянути питання про звільнення об’єктів «Укрбуд» від сплати пайового внеску. Також ведуться переговори з ДІУ про залучення коштів на закупівлю квартир для правоохоронців, що могло б забезпечити необхідну суму для закінчення будівництва об’єктів.

Ігор Кушнір уточнив, що на сьогоднішній день для внесення коштів за неоплачені квадратні метри існують рахунки в двох банках – «Укргазбанк» і «Кристалбанк». Вони діють паралельно, людина може платити на будь-який з них. Важливо зберегти квитанцію, яка є основним підтверджуючим документом оплати квадратних метрів в будь-яких спірних ситуаціях.

«У інвесторів «Укрбуду» залишаються ті ж, що і були, договори з ФФБ. Ми контролюємо всі гроші, які надходять на рахунки фонду. Якщо за договором є заборгованість, з моменту прийому ми дамо певний час для її погашення. Якщо вона не буде погашена, можуть виникнуть питання щодо підвищення ціни і інші. Нові квартири будуть продаватися через «Київміськбуд», – підкреслив Ігор Кушнір.

ІГОР КУШНІР: ДЛЯ ЗАПУСКУ ОБ'ЄКТІВ «УКРБУДУ» БРАКУЄ 2,1 МЛРД ГРН

Крім того, Глава правління «Київміськбуду» нагадав, що Холдингова компанія приймає об’єкти «Укрбуду» з метою їх добудувати. Але не взяти на себе борги попередніх девелоперів.

«У зв’язку з цим хочу підкреслити, що кредиторська заборгованість перед підрядниками залишається питанням компаній «Укрбуд», ми не можемо відповідати за результати господарської діяльності інших підприємств. Завдання – завершити об’єкти і передати їх людям!» – підкреслив Ігор Кушнір.

«Хочу заявити, що не дивлячись на те, що «Київміськбуд» погодився простягнути руку допомоги «Укрбуд» і добудувати житло для 13 тисяч людей, нам намагаються заважати. Буквально минулого тижня у нас під холдингом стояв мітинг псевдо-незадоволених. Від «Київміськбуду» вимагали, вдумайтеся, припинити добудовувати комплекси «Укрбуду»! Паніка – поганий друг для роботи.

На сьогоднішній день ми рухаємося наміченими темпами. Але, якщо зацікавлені люди почнуть качати ситуацію, від цього не буде краще ні «Київміськбуду», ні інвесторам. Це питання вже давно вийшло абсолютно на інший рівень – не бізнес-інтересів, а суспільної значущості. Питання, що стосується 40 тисяч людей – інвесторів і членів їх сімей», – сказав Ігор Кушнір.

За його словами, сьогодні Холдингової компанією робиться все можливе, щоб всі питання щодо прийняття та добудови об’єктів «Укрбуд» були вирішені позитивно і в найкоротші терміни.