ІГОР КУШНІР: ПИШАЮСЯ КОЖНИМ КВАДРАТНИМ МЕТРОМ

Голова правління-президент «Київміськбуду» в інтерв’ю порталу «Domik.ua» про підсумки року, що минає

Як змінювалися ціни на первинному ринку нерухомості в ваших житлових комплексах протягом 2017 року?

Ціни на квадратні метри змінювалися в бік збільшення. Було подорожчання певних об’єктів, пов’язане зі ступенем їх готовності. Зниження не було, і причин чекати його у найближчому майбутньому не бачу.

Як змінювалися пріоритети покупця новобудов у 2017 році? Якого класу житло продавалося найкраще?

Особливо ніяк. Продавалися найкраще однокімнатні до 50-ти кв. м. Популярними стали квартири-студії трохи більше 30-ти квадратів. Тобто, метраж найбільш ходового житла зменшився. Це сталося не в цьому році, але тенденція помітно зміцнюється.

Кушнир рейтинг работодатели журнал Фокус

Які нові формати / нововведення з’явилися у ваших житлових комплексах у 2017 році?

Як сказав до цього, видно чітку тенденцію до зменшення площ квартир. Тому, було прийнято рішення запровадити такий вид нерухомості як апартаменти. Як на мене, це найкращий вид квадратних метрів, який можна перетворити в бізнес. У цьому році «Київміськбуд» почав встановлювати в споруджуваних житлових комплексах зарядки для електрокарів. Також почали встановлювати сонячні батареї для освітлення зон загального користування. Майбутнє не стоїть на місці, і «Київміськбуд» разом з ним.

Якими досягненнями вашої компанії за 2017 рік ви пишаєтеся?

Пишаюся кожним квадратним метром. Компанія розвивається, освоює нові майданчики, впроваджує технології та сучасні проекти. Кожен об’єкт по-своєму цікавий, і це дає привід ще активніше рухатися вперед. Найголовніше досягнення «Київміськбуду» – це інвестор. Він приходить на якість, виконання зобов’язань і надійність. У цьому році «Київміськбуд», як і завжди, отримав кілька вагомих визнань і нагород. Це звання «Лідер галузі», «Вибір України», першість в рейтингу надійних забудовників. Департаменти та співробітники компанії регулярно отримують свої незалежні нагороди. В цілому це все дає компанії можливість займати лідерську позицію в галузі. Важливо і те, що в сьогоднішніх умовах, «Київміськбуду» вдається виходити на прибуток, починати нові об’єкти, рости і давати все більшій кількості людей можливість купити власну квартиру. Чим більше українців мають власне житло, тим більше приводів для гордості.

Ваші плани на 2018 рік. Які нові формати ви плануєте реалізувати в своїх проектах в 2018 році?

Однозначно почнемо кілька нових великих проектів. Це буде квартальна забудова з усією необхідною інфраструктурою. Також у планах довести до кінця вже розпочате. Щоб кожен інвестор, який довірив компанії свої кошти, залишився задоволений.

Поділіться прогнозами щодо подальшого розвитку будівельного бізнесу в Україні в 2018 році.

Думаю, буде не дуже легко. В першу чергу дрібним компаніям і тим, у кого немає достатньої кількості розпочатих об’єктів. Це неминуче потягне за собою укрупнення ринку, про яке говорив уже не один раз.