ІГОР КУШНІР: ІНВЕСТУВАННЯ В ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО ДАЄ ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІЦІ

       Інвестиції в світовий ринок нерухомості зросли на 18%. Такі цифри наводить одна з провідних консалтингових компаній Cushman & Wakefield в своєму щорічному звіті  «Winning in Growth Cities». Нью-Йорк зберігає світове лідерство за обсягом ринку нерухомості, але вперше не увійшов до топ 5 за міжнародними інвестиціями. Гонконг піднявся в рейтингу і опинився на 5 місці після Лос-Анжделеса, Лондона і Парижа. Лондон зміцнив свою репутацію міста, найбільш привабливого для зарубіжних інвестицій, продемонструвавши зростання 22% у порівнянні з минулим роком.

       Згідно з цими даними, в ринок вкладено 1,8 трлн доларів. У нас же з цим справа йде не настільки райдужно, як хотілося б, – зазначає голова Правління – президент «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір.

ІГОР КУШНІР: ІНВЕСТУВАННЯ В ЖИТЛОВЕ БУДІВНИЦТВО ДАЄ ЗРОСТАННЯ ЕКОНОМІЦІ

       «Капітальні інвестиції в будівництво за перше півріччя склали близько 11% від загального обсягу – 22,4 млрд грн. З огляду на багатокілометрову чергу на житло і потужності ринку, може бути більше. Світовий досвід доводить, що інвестування в будівництво саме житла дає зростання економіці. Іншими словами, треба дати людям можливість купувати», – говорить він.

       На думку Ігоря Кушніра, для цього потрібно зробити кілька кроків.

       «По-перше, «обнулити» декларації. По-друге, зміцнити іпотеку. По-третє, забезпечити нормальний дохід. Для іноземних вкладень – спростити паперову тяганину і кількість процедур, дати розуміння повернення прибутку», – говорить очільник «Київміськбуду» і додає, що у підсумку країна не тільки отримає вирішення житлової проблеми і зниження пов’язаної з цим напруги серед населення, а й попит на продукцію більшості галузей промисловості, підвищення рівня зайнятості, наповнений бюджет і стабільно зростаючу економіку.

       «Winning in Growth Cities» – це щорічний звіт, що аналізує активність на світовому ринку інвестицій в нерухомість і оцінює міста за їх привабливістю для капіталів.