ІГОР КУШНІР: «КИЇВМІСЬКБУД» Є ЛІДЕРОМ СЕРЕД ЗАБУДОВНИКІВ, І МИ СВОЇХ ПОЗИЦІЙ НЕ ЗДАЄМО

    Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» виступив на засіданні Київради зі звітом щодо роботи Холдингу.

 Під час виступу Ігор Кушнір наголосив на тому, що ефективність, прибутковість і користь для міста, а також виконання зобов’язань перед інвесторами є основними принципами роботи компанії. Саме завдяки їх дотриманню, за останні роки Холдингу вдалося значно підвищити показники.

«З року в рік ми нарощуємо кількість збудованих квадратних метрів житла. Так у 2012 році обсяги житлового будівництва склали 224,6 тис. кв. м, у 2013 році – 261,4 тис. кв.м. За результатами поточного року, незважаючи на складну політичну, економічну та фінансову ситуацію в країні, плануємо ввести в експлуатацію 281,2 тисячі «квадратів» житла, тобто зростання становитиме майже 32%», – зазначив президент.

Таким чином, за останні 3 роки середньорічне зростання обсягів будівництва житла в Компанії складає 10,6%.

Сьогодні на стадії будівництва Холдингу 50 житлових будинків із 13,6 тисячами квартир, низка паркінгів на загалом 3125 машиномісць, фізкультурно-оздоровчий комплекс та навчальний заклад на 550 учнів. Окрім цього – реставрація пам’яток культури, благоустрій зон відпочинку киян. Також Компанією ведуться активні роботи з будівництва комунальних інженерних мереж.

«Зі збільшенням введення об’єктів в експлуатацію значно збільшилися відрахування до міського та державного бюджетів. Так в 2009 і 2010 роках відрахування у вигляді податків становило близько 30 млн. гривень на рік, а починаючи з 2012 року – не менше 80 млн. гривень на рік. Тобто в 2,5 – 3 рази більше. Цього року ця цифра буде вище 100 млн. гривень», – повідомив очільник «Київміськбуду».

ІГОР КУШНІР: «КИЇВМІСЬКБУД» Є ЛІДЕРОМ СЕРЕД ЗАБУДОВНИКІВ, І МИ СВОЇХ ПОЗИЦІЙ НЕ ЗДАЄМО

    Ігор Кушнір підкреслив, що Холдинг є активним учасником програм доступного житла, а також бере участь у будівництві квартир для потерпілих від афери групи компаній «Еліта – Центр».

«Київміськбуд» є одним із найбільших учасників державних програм забезпечення українців житлом. В цей же час, ми будуємо квартири для «елітівців»: у 2011 році передали 133 квартири, у 2013 – 46 квартир, за результатами поточного року ця цифра складе 38. У планах на наступний рік – ще 18 квартир. Тобто загалом ми передамо 235 квартир площею понад 16 тис. квадратних метрів», – сказав Голова правління.

Позитивні результати роботи Холдингу підкріплені не лише збудованими квадратними метрами, а й незалежними аудиторськими висновками.

“Окрім наших штатних підрозділів, міжнародна аудиторська  компанія HLB Ukraine проводить щорічний і щоквартальний аудит звітності «Київміськбуду», що передбачає перевірку фінансової звітності, – сказав Ігор Кушнір. – Це є підтвердженням реального стану Компанії, її активів, зобов’язань і капіталу, і як наслідок є базою для нарахування дивідендів. Щорічно звіти аудиторської компанії надаються в КМДА».

Щодо виплат акціонерам, то президент «Київміськбуду» зазначив, що загалом Компанією за останні 3 роки нараховано та сплачено дивідендів в обсязі 78,8 млн грн, в тому числі головному акціонеру – Київміськраді перераховано 63,1 млн грн.

Також протягом останніх років Холдинг активно повертає у власність акції дочірніх підприємств. Завдяки вжитим заходам відновлено право власності на акції 24 акціонерних товариств; по 9 – судовими інстанціями розглядаються справи про поновлення корпоративних прав.

«Мені хотілося б мати сьогодні більш ефективну співпрацю між Холдингом та містом, як це було колись. Наведу маленький приклад щодо виділення земельних ділянок. Так у 2006 році «Київміськбуду» було виділено 7 ділянок загальною площею 11,9 га, у 2007 – 16 ділянок на понад 96 га, 2008 – 3 ділянки на 19,65 га. У 2009 році кількість ділянок, виділених містом Холдингу під забудову склала 4, площею трохи більше 5 га, у 2011 році – лише одна ділянка на 1,58 га, –пояснив Ігор Кушнір. – Починаючи з 2012 року і по сьогодні «Київміськбуду» місто не виділило жодної земельної ділянки.

ІГОР КУШНІР: «КИЇВМІСЬКБУД» Є ЛІДЕРОМ СЕРЕД ЗАБУДОВНИКІВ, І МИ СВОЇХ ПОЗИЦІЙ НЕ ЗДАЄМО

Хотілося б зазначити, що за умови більш плідної співпраці Київради та Київської міської адміністрації з Компанією, наш внесок у розвиток міста та сплати обов’язкових платежів можна збільшити в рази без додаткового виділення додаткових коштів, а лише наданням земельних ділянок для будівництва».

Не дивлячись на дещо складну економіко-політичну ситуацію в державі, Ігор Кушнір підкреслив, що Компанія започатковує нові проекти.

«До кінця поточного року ми збудуємо усі заплановані об’єкти, роботи будуть виконані у строк. Наші зобов’язання перед інвесторами на першому місці і ми не підводимо, це вже як девіз. При цьому ми не зупиняємось – починаємо нові проекти, і наступний рік буде не менш результативним, ніж цей, я переконаний».