ІГОР КУШНІР: «КИЇВМІСЬКБУД» ВЛАСНИМ КОШТОМ ЗВОДИТЬ ТРИ ДИТЯЧІ САДОЧКИ

   Президент Холдингової компанії про нові дитячі заклади, які забудовник зводить у Дарницькому і Солом’янському районах столиці

Мало хто із забудовників Києва бере на себе соціальне зобов’язання щодо будівництва соціальної інфраструктури, оскільки, згідно чинного законодавства, дані обов’язки лежать безпосередньо на місті. А забудовник має сплачувати пайові внески на розвиток інфраструктури, тобто перераховувати до бюджету міста певний відсоток зароблених компанією коштів від реалізації збудованого житла.

Будівництво трьох дитячих закладів на столичних Позняках, Осокорках і Соломенці – це окремий соціальний проект «Київміськбуду» для розвитку інфраструктури міста.

ІГОР КУШНІР: «КИЇВМІСЬКБУД» ВЛАСНИМ КОШТОМ ЗВОДИТЬ ТРИ ДИТЯЧІ САДОЧКИ

 

«На Правлінні компанії було прийнято рішення щодо будівництва за власні кошти підприємств соціальної інфраструктури, а саме дитячих садків. Зводять об’єкти  в мікрорайонах, які вже заселені, там живуть люди. Ці заклади мали там бути вже давно, але з ряду причин цього не сталося. І нами було прийнято рішення будувати, аби забезпечити ці мікрорайони відповідною інфраструктурою», – повідомив Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір.

Він уточнив, що на даний момент у безпосередньому підпорядкуванні компанії  на стадії активних будівельних робіт знаходяться три будмайданчики, де зводяться садочки. Це дитячий навчальний заклад на 220 місць у 5-А мікрорайоні житлового масиву Позняки, аналогічний садочок вже готують до здачі в експлуатацію у мкрн. 6-А на Осокорках, і третій дитячий заклад – на проспекті Лобановського (Червонозоряному). Наразі йде укладання договору з інвестором щодо його добудови.

«Ці заклади спроектовані за старими нормами, які передбачали не таку кучність дітей у садку, як сучасні. Тут передбачено не більше 29 дітей у кожній групі, а загалом це 220 місць. До речі, за новими нормами дозволено вже 300 місць. У цілому ці мікрорайони густозаселені, в основному там мешкають молоді сім’ї. Хочу підкреслити, що дані дитячі заклади будуються за власні кошти підприємства. Це наш окремий соціальний проект для розвитку інфраструктури міста.  Це не якісь елітні заклади, це звичайні чітко і якісно спроектовані дитячі садки, з урахуванням усіх ДБН і інших нормативів», – підкреслив Ігор Кушнір.

У компанії є подальші плани щодо забудови мікрорайонів, де вже  розроблені детальні плани територій. Зазвичай забудовники намагаються використовувати землю на нових ділянках із максимальною вигодою, а тому часто відмовляються від будівництва соціальної інфраструктури.

«Зрозуміло, що краще збудувати 5-6 додаткових будинків, але нашою компанією було прийнято рішення, що ми не будемо йти таким шляхом, і у всіх ДПТ, які зараз пройшли або проходять сесію Київради, враховано будівництво в обов’язковому порядку дитячі дошкільні навчальні заклади», – наголошує Ігор Кушнір. 

За даними Міністерства освіти і науки на сьогоднішній день загальна потреба в місцях у дитячих садах по країні становить 90 тисяч.  Загальний показник забезпечення місцями по Україні – 74% від потреби (діти від 3 до 6 років). До кінця поточного року Міносвіти планує створити додатково 25 тисяч місць. Найбільшу кількість нових місць створили в Львівській області та в Києві.