ІГОР КУШНІР: КОМПАНІЯ НІ НА ХВИЛИНУ НЕ ЗУПИНЯЛА РОБОТИ НА БУДМАЙДАНЧИКАХ

Голова правління – президент ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір в інтерв’ю ЕКГ «Імпульс» про те, що сталося з будівельним ринком через введення карантинних заходів, в яких умовах доводиться будувати і хто зараз купує квартири.

Про перші висновки

Про глобальні висновки говорити зарано. Зміцнилося розуміння, що треба вміти швидко перелаштовуватися під те, що відбувається. Якщо людям сказали сидіти вдома, значить вся інформація про наші комплекси і навіть відділи продажу повинна бути в зоні доступу. З приводу донесення інформації нововведень не запроваджували, компанія і до карантину активно позиціонувалася в інтернеті. Відділи продажу перевели в онлайн режим: людина може отримати консультацію з приводу нерухомості, де б вона не знаходилась.

ІГОР КУШНІР: КОМПАНІЯ НІ НА ХВИЛИНУ НЕ ЗУПИНЯЛА РОБОТИ НА БУДМАЙДАНЧИКАХ

Ще один проміжний висновок: компанія може працювати навіть при відсутності людей в офісі (я зараз не кажу про будмайданчики). Основна команда завжди на зв’язку, завдання даються і виконуються в повному обсязі. До мене стала приходити набагато менша кількість людей, але робота не зупинилася. Це привід подумати на майбутнє, так би мовити.

Про вплив рішень органів місцевої влади

На нас такі рішення ніяк не вплинули. Будівництво ніхто не забороняв, в зв’язку з цим компанія не зупиняла роботи на своїх майданчиках ні на хвилину. Кожен житловий комплекс будується наміченим темпом, роботи йдуть згідно з графіком.

Про вплив карантину на будгалузь

Карантин згубний для економіки в цілому. Будівельний ринок, як її складова, теж не залишиться осторонь. За великим рахунком, стан ринку залежить від попиту і купівельної спроможності. Якщо у людей буде за що купувати, ринку буде за що жити. На сьогоднішній день попит просів приблизно на 50%.

Компанія не скорочувала ніяких робіт, як сказав вище, на всіх будмайданчиках роботи ведуться. Всі необхідні заходи прийняті в повному обсязі. Будівельники забезпечені масками, рукавичками, антисептиками. На роботу доставляємо їх своїм транспортом. Більшість робочих на майданчиках працюють на відкритому повітрі, тож особливих приводів для занепокоєння немає. Ті, хто виконує роботи всередині будинків, в більшій зоні ризику, але у них є все необхідне.

Про віддалену роботу

Співробітники, спеціальність яких дозволяє працювати віддалено, повинні це робити. Робочі на будмайданчиках повинні бути по-максимуму забезпечені засобами захисту та дезінфекції. Особливо це стосується тих, хто виконує роботи всередині новобудови, в закритому приміщенні. На мою думку, потрібно зберегти можливість отримувати зарплату для максимальної кількості людей.

Всіх, хто може працювати з дому, перевели на віддалену роботу. Велика частина колективу працює з дому. Керівники підрозділів або відповідальні за якісь моменти співробітники можуть раз або два на тиждень приїхати в офіс на неповний день.

Фахівці технічного нагляду можуть не бути в офісі, вони частіше перебувають безпосередньо на будмайданчиках. З бухгалтерії і фінансистів хтось є кожен день, адже компанія здійснює платежі і закупівлі.

У кожного підрозділу є свої завдання. Якщо вони виконуються і дають результат, значить, все працює.

Про зміну активності ринку

В цілому по ринку продажі квартир просіли. Але є певний відсоток людей, які вкладають гроші з метою їх збереження. Нерухомість – хороша альтернатива депозиту, і багато хто цим користується. У сьогоднішній ситуації завдяки таким угодам нам вдається утримувати продажі на плюс-мінус задовільному рівні.

По незакритим угодам особливо нічого не змінилося. Якщо говорити про те, чи прийшли люди бігом закривати розстрочки, – ні. Але й відмовлятися і розривати договори охочих не було. Поки платять як і раніше.

Прогнози щодо купівельної активності залежать від того, як довго триватиме карантин. Зараз накопичується великий відкладений попит. Будуть люди купувати за ці гроші квартири або почнуть діставати з-під матраців на їжу, грубо кажучи, залежить від тривалості карантину. Є надія, що в наприкінці травня Україна повернеться на роботу, як каже уряд. У такому випадку, думаю, до осені ринок почне ворушитися і проявляти активність.