ІГОР КУШНІР: КРИЗА НЕ НАЗАВЖДИ, ПІСЛЯ НЕЇ РИНОК НЕРУХОМОСТІ БУДЕ ІНШИМ

Журнал «Бізнес» підготував аналітичний матеріал про ситуацію на ринку нерухомості. Видання відзначає, що криза, в якій сьогодні перебуває і країна, і галузь, внесла помітні корективи в плани будівельних компаній. Забудовники переважно навчились економити, відбиватися від так званих «мітингарів», і готуються до посилення конкуренції та цінового протистояння.

Втім, рук не опускають. Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір вважає, що криза це не тільки занепад, а й пошук нових можливостей.

ІГОР КУШНІР: КРИЗА НЕ НАЗАВЖДИ, ПІСЛЯ НЕЇ РИНОК НЕРУХОМОСТІ БУДЕ ІНШИМ

 

«Криза – це завжди можливість. Нові обставини приходять із новими рішеннями. І якщо компанія розуміє як і встигає вчасно підлаштуватися під мінливий плин подій, успіх буде обов’язково», – говорить він.

Криза останніх років окреслила кілька нових тенденцій на ринку, які, розповідає Ігор Кушнір, «Київміськбуд» відразу підхопив.

«По-перше, це зміна ходових метражів квартир. На прикладі однокімнатних скажу: раніше найпопулярнішою була площа 50-60 кв.м, а зараз в деяких об’єктах ми пропонуємо студії площею від 30 кв.м. На мою думку, такі зміни попиту продиктовані не тільки високими тарифами на комунальні послуги і загальним падінням рівня доходів населення, а й перерозподілом джерела зберігання вкладень», – вважає він.

Президент «Київміськбуду» зазначає, що другою тенденцією останніх років є купівля нерухомості, як спосіб збереження грошей, а третя – поява лихварів.

«Третя тенденція намітилася давно, але “вибухнула” буквально цього літа. На ринку все частіше розкриваються випадки незаконного будівництва. Людина віддає за квартиру гроші, а на виході не отримує ні житла, ні вкладень», – говорить Ігор Кушнір.

Такі ситуації небезпечні, тому що автоматично кидають тінь на всіх забудовників, підкреслює він і додає, що разом із тим це повинно навчити українців ретельно перевіряти, куди і кому віддавати гроші.

«Надійних забудовників не так багато, а покупка власного житла не настільки часта подія в житті людини, щоб ставитися до неї легковажно.

В цілому, криза – це не назавжди. Після нього ринок буде іншим, він уже укрупнюється. Відбудеться певний переділ, дрібні підуть, хтось новий з’явиться, але основні гравці з сильними позиціями залишаться. Важливо пам’ятати, що іноді вниз – це теж вгору, і не зупинятися!», – наголошує президент «Київміськбуду».

Більше читайте за посиланням: http://www.business.ua/companies/postroilis_i_rasstroilis-354279/