ІГОР КУШНІР: КВАРТИРИ ВІД «КИЇВМІСЬКБУДУ» ПОДОРОЖЧАЛИ В СЕРЕДНЬОМУ НА 15%

Голова правління – президент «Київміськбуду» розповів в коментарі UBR.ua про підвищення цін на будматеріали і вплив такої тенденції на вартість квадратного метра.

На скільки в цьому році вже підскочили ціни на будматеріали (на які більше-менше), і чого чекати восени-під кінець року? Які причини подорожчання?

Всі будматеріали подорожчали на 30%. Восени чекати нічого хорошого не доводиться, тому що ціна зростає щомісяця. Які причини подорожчання – запитайте у виробників будматеріалів. Може дорожчає електроенергія, ще щось – треба питати у них.

ІГОР КУШНІР: КВАРТИРИ ВІД «КИЇВМІСЬКБУДУ» ПОДОРОЖЧАЛИ В СЕРЕДНЬОМУ НА 15%

Як це вплинуло / вплине на вартість квадратного метра / квартири?

Крім подорожчання будматеріалів, зросла середня зарплата у будівельників. Це теж дає свій поштовх. В цілому на сьогоднішній день собівартість будівництва збільшилася відсотків на 25%.

Квадратний метр виріс в ціні на 25%. І, думаю, буде дорожчати і надалі.

Можливо, є також градація щодо впливу цін будматеріалів на будинки з конкретних матеріалів. Тобто цегляні будинки подорожчають більше (бо, наприклад, цегла подорожчала), а панельні (або монолітно-каркасні) будинки менше.

Монолітне житлове будівництво в цілому дорожче, ніж цегляне. Але дорожчає все пропорційно.

Як в цілому за цей рік змінилася середня вартість кв.м і чого чекати до кінця року? Які прогнози? Може, зараз є сенс дочекатися новорічних знижок?

В середньому ціна зросла на 15% – це дані по «Київміськбуду». Що буде до нового року? Долар виросте – квадрат виросте. Матеріали ще подорожчають – і квадрат подорожчає. Поїде ще якась кількість будівельників в ту ж Польщу – знову ж подорожчає.

Будматеріали дорожчають пропорційно по всій країні або десь більше/менше? Відповідно, десь квартири ростуть в ціні більш активно, десь менше.

По всій країні будматеріали дорожчають однаково.