ІГОР КУШНІР: МОТИВУВАТИ СПІВРОБІТНИКІВ ТРЕБА «БАТОГОМ І ПРЯНИКОМ»

Голова правління – президент «Київміськбуду» в бліці-інтерв’ю для журналу «Фокус» про мотивацію співробітників, ідеальних працівників і вимоги до них

Скільки працівників з’явилося в компанії протягом 2017 року?

Будь-який колектив, і наш не виняток – живий організм, одні люди йдуть, інші приходять. У 2017 році в «Київміськбуд» прийшли працювати 30 нових співробітників. Всі вони пройшли досить серйозний відбір. Конкурс, можу з гордістю сказати, був солідний, 4-5 чоловік на місце. Нові співробітники після проходження практики складають іспит в обов’язковому порядку. Щоб стати частиною колективу «Київміськбуду» потрібно дійсно мати певні знання і вміннями. Пішли від нас протягом року з різних причин 10 осіб. У той же час у нас солідне поповнення не тільки в штаті. 16 жінок за цей рік пішли в декрет і народили малюків, навіть двійні є. Так що вакансії в «Київміськбуді» з’являються не часто. Співробітники люблять компанію, цінують свою роботу і дуже рідко йдуть з доброї волі.

Кушнир рейтинг работодатели журнал Фокус

Чи інвестуєте ви в навчання своїх співробітників?

Так, Компанія активно підтримує співробітників, які хочуть розвиватися. У нас регулярно проходять тренінги, намагаємося впроваджувати в роботу найновіші і найбільш перспективні методики. Наприклад, у нас впроваджена ERP-система IT-Enterprise, яка дозволила суттєво підвищити прозорість процесу реалізації нерухомості, також наші співробітники працюють в програмі Smart Manager – це персональний робочий стіл, де видно всі поставлені перед ними робочі завдання, їх терміни виконання, ступінь важливості . Також ця програма дозволяє співробітнику відстежувати бізнес-процеси, в які він залучений. Це може бути узгодження/затвердження документів, делегування доручень, узгодження оплати, аналіз заборгованості. Ми оплачуємо співробітникам тренінги, курси підвищення кваліфікації. Ось тільки в цьому місяці два наших менеджера вищої ланки отримали міжнародні сертифікати з корпоративного управління. Зараз це дуже затребувані знання, Україні сьогодні потрібні керівники, які мають великий професійний досвід, знають сучасні методи корпоративного управління для того, щоб зробити вітчизняні компанії максимально відкритими, прозорими.
Якими якостями треба володіти, щоб не тільки отримати можливість працювати в компанії, а й очікувати підвищення?

Нічого надприродного в вимогах до співробітників у нас немає. Бажання працювати, бажання розвиватися, пропонувати нестандартні рішення. Кожен керівник хоче бачити в своїй компанії людей, які прагнуть розвивати підприємство, а не бути баластом, що відпрацьовує свої години. Те, що я жорсткий і вимогливий керівник, це не секретна інформація, я не люблю ледарів і товаришів, які погано розуміють. Але всім іншим завжди готовий дати шанс не тільки працювати, а й йти вгору  кар’єрними сходами.    

Як правильно мотивувати співробітників?

Батогом і пряником, як завжди. У нас діє система фінансової винагороди, КТУ – коефіцієнт трудової участі. Його відсоток, як і сама наявність в день зарплати, безпосередньо залежить від виконаної людиною роботи. Є результат – є винагорода, немає – значить, байдикував, і час робити висновки. У відділах продажів кожен день роботу менеджерів оцінюють за спеціальною методикою. Щотижня підбивають результат, три людини, які отримали найменше балів, опиняються за червоною лінією. Якщо три рази поспіль твоє прізвище виявилося там, потрібно шукати себе в іншій професії.

Як президент компанії, кого ви вважаєте ідеальним працівником? Якими якостями він повинен володіти.

Ідеальний працівник повинен горіти бажанням працювати, жити компанією, вміти швидко думати і чітко виконувати поставлені завдання.

На вашу думку, після помилки працівникові потрібно давати другий шанс, або все-таки прощатися і шукати йому заміну?

Все залежить від помилки. Якщо помилка завдала істотної шкоди компанії, тут без варіантів – до побачення. Але людський фактор ніхто не відміняв. Хто не помиляється, той не йде вперед. Помилки не заохочуються, але найголовніше, щоб людина після цієї помилки все одно відчував себе в колективі комфортно.

Які базові вимоги для потенційних працівників?

Освіта, відповідна вакансії, і бажання працювати в компанії. До речі, близько 30% людей, які зараз успішно працюють, прийшли до нас без досвіду роботи, відразу після ВИШу. Але повторюся, з вакансіями у нас важко. Люди тримаються за своє місце. Відома компанія, стабільна зарплата і досить солідний соціальний пакет. Далеко не кожне підприємство може собі сьогодні таке дозволити.

Розкажіть про соціальний пакет для працівників «Київміськбуду».

Соціальний пакет у нас досить солідний. Це і кваліфікована безкоштовна медична допомога в одному з кращих медичних закладів Києва клініці «Медбуд», і матеріальна допомога до відпустки на оздоровлення, і можливість на пільгових умовах придбати квартиру, премії, нагороди, заохочення. У «Київміськбуді» людей цінують. У нас дійсно добре працювати тій людині, яка любить цю роботу, і любить нашу компанію.