І.КУШНІР: МИ НЕ ПЕРЕСТАНЕМО БУДУВАТИ ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО КОМУСЬ ЦЕ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ

Президент Холдингової компанії “Київміськбуд” розповів в інтерв’ю УНН про ситуацію, яка склалася навколо будмайданчика по вулиці Святошинській та про тітушок, які блокують будівництво

– Ігоре Миколайовичу, що відбувається на будівельному майданчику на Святошинській? Через що там другу добу не вщухає опір?

Через чиюсь жадібніть. Ми думали, що історія з проплаченими тітушками, які блокують будмайданчики, закінчилася. Виявилося, що ні. “Київміськбуд”, офіційно діюча будівельна компанія, яка працює виключно в правовому полі, збирається побудувати будинок. Для цього, в установленому законом порядку, отриманий пакет документів. Дозвіл на будівельні роботи, землю, проект, експертиза – це все є. Договір оренди землі підписаний ще в березні минулого року, і весь цей час ми платимо за користування ділянкою! Тобто з нашого боку зроблено все так, що комар носа не підточить, і по-іншому бути не може! Будівельники, виконуючи роботу, зайшли на будмайданчик для виконання своїх прямих обов’язків, маючи на це всі підстави.

А опір там не вщухає через те, що блокування будівництв в Києві вже стало свого роду заробітком. Вони тиждень блокують, а потім їх людина приходить до мене в кабінет і каже “хочеш будувати – давай домовлятися”. Так відбувається практично з кожним новим об’єктом і, впевнений, Святошинська не виняток.

І.КУШНІР: МИ НЕ ПЕРЕСТАНЕМО БУДУВАТИ ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО КОМУСЬ ЦЕ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ

 

– А ви впевнені, що це саме тітушки, а не місцеві жителі? Адже логічно, що люди не хочуть нових висоток поруч зі своїми будинками?

А якщо врахувати той факт, що на орендованій нами землі у місцевих ділків ще й незаконна стоянка обладнана, то питань взагалі не виникає. Тітушки, або агресивно налаштовані місцеві жителі, або хто ще – вони роблять протизаконні дії, блокуючи будівельників!

Роботи на Святошинській ми намагалися почати ще в лютому. Тоді теж був схожий резонанс, в КМДА було створено робочу групу з вивчення цього питання, зустрічалися з місцевими жителями. У них був ряд вимог, на які ми погодилися. По-перше, це будівництво дитячого садка. По-друге, розширення дороги, щоб у дворі не виникало пробок і жителі могли вільно роз’їхатися. Побудуємо і паркінг, його буде досить і для сьогоднішніх мешканців, і для тих, хто заселитися в новобудову. Крім того, після закінчення будівництва ми зробимо благоустрій прилеглої території, тобто нові дерева, зелень, дитячі майданчики – це все буде. Коли мова про конструктивні речі, ми завжди йдемо назустріч.

– А що ви збираєтеся робити? Будете домовлятися?

Ні! У цих питаннях я категоричний. Компанія зобов’язана діяти виключно в правовому полі! У нас є всі підстави для проведення робіт на цій ділянці! Якщо комусь це не подобається, нехай йдуть до суду і доводять, що ми не праві. Компанія не перестане будувати тільки тому, що комусь це не подобається. Місто має зростати і розвиватися, економічно рухатися вперед.

– Як на вашу думку можна вирішити питання з тітушками на будмайданчиках? Хто повинен нести за це відповідальність?

Повинні розбиратися правоохоронні органи. У них на це є всі повноваження. Коли будівельники і техніка заходили на майданчик, в них полетіло каміння, почався опір, кілька людей постраждали. Це підтверджує і поліція, у себе на сайті вони вже розмістили відповідну інформацію. Зараз постраждалими написані заяви, і я сподіваюся, що винних знайдуть і покарають. Такі речі не можна спускати з рук.