ІГОР КУШНІР: НА ПЕРВИННОМУ РИНКУ КУПУВАТИ ЖИТЛО ЗРУЧНІШЕ І ЕКОНОМІЧНО ВИГІДНІШЕ.

З 1 вересня 2013 набула чинності постанова Правління Національного банку України «Про встановлення граничної суми готівкових», що обмежують операції з готівкою на суму 150 тисяч. Як позначиться на ринку нерухомості нововведення при безготівкових операціях і чи вплине дія постанови на вартість об’єктів, у інтерв’ю з Головою правління – президентом ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігорем Кушніром.

– Постанова не стосується первинного ринку нерухомості, адже  оплата нового житла проводилась і проводиться безготівковим розрахунком у гривні. Кошти перераховуються через фінансові установи на рахунок забудовника.

А от на вторинний ринок житла ця постанова, безперечно, вплине. Угоди на ньому проходять в основному готівковим розрахунком в іноземній валюті. Відтак активність на вторинному ринку нерухомості зменшиться, відповідно можна прогнозувати певний спад цін  (особливо це стосується “застарілого” житлового фонду)  і переорієнтації потенційних покупців із вторинного на первинний ринок. Адже тепер задля проведення грошової операції потрібно відкрити розрахунковий рахунок і покупцю, і продавцю, що не безкоштовно. Далі, ваші витрати збільшаться і через подвійну конвертацію валюти, і, нарешті, збільшить проміжок часу між переходом права власності до покупця і отриманням грошей продавцем. Тобто, на первинному ринку купувати житло буде зручніше і економічно вигідніше.

До речі, динаміка розвитку первинного ринку останніх років яскраво свідчить, що громадяни надають перевагу квартирам у новобудовах. Якщо раніше превалювала «вторинка», то сьогодні більшість людей готові інвестувати саме у новий будинок. Новий будинок – це нова якість життя. Нові комунікації, вікна, двері, матеріали, з яких він будується. До того ж, що метраж в новобудовах значно більше. Ціна ж квартири в новому будинку практично дорівнює ціні житла на «вторинці». Більше того, якщо будинок зводять монолітно-каркасним способом, ви, на етапі будівництва, можете змінити планування квартири. А перенесення стіни в старому будинку вимагає великої кількості узаконюють та дозвільних документів, а часто просто неможливе через розташування несучих конструкцій. Переваг у нового будинку безліч, тому ринок первинного житла впевнено обігнав «вторинку» і здавати свої позиції не збирається.

Минулого року «Київміськбуд» побудував 239 915 кв.м (3075 квартир). Цьогоріч, компанія готується ввести в експлуатацію 274 526 кв.м (3 659 квартир). Темпи росту виробництва складають 114%. І щороку ми будемо нарощувати обсяги будівництва. Саме для цього нещодавно оголосили про готовність Холдингової компанії співпрацювати з власниками земельних ділянок у Києві, як юридичними так і фізичними особами. І хоча на сьогоднішній день у нас задіяно найбільше будівельних майданчиків, ми ведемо роботи на 34 об’єктах, проте потенціал у Компанії величезний, тому «Київміськбуд» готовий будувати багато, швидко і якісно.