ІГОР КУШНІР: НАМ ВАЖЧЕ ЗА ВСІХ БУДЕ ВИХОДИТИ З КРИЗИ

Початок 2020 року приніс світові безліч подій, які позначилися на будівельному бізнесі. Як карантин вплине на бізнес і чого варто очікувати українським будівельникам – ці питання «Build portal» поставив першим особам будівельної галузі, представникам влади та керівникам компаній-лідерів ринку.

ІГОР КУШНІР: НАМ ВАЖЧЕ ЗА ВСІХ БУДЕ ВИХОДИТИ З КРИЗИ

Ігор Кушнір
глава правління – президент
ПАТ «ХК «Київміськбуд».

З досвіду інших країн можна сказати, що нас чекають непрості часи. Якщо Європа чхає, то в Україні відразу пандемія! Нам важче за всіх буде виходити з кризи. Це якщо говорити в цілому.
З приводу того, що відбувається зараз. На сьогоднішній день офіс Київміськбуду переважно перейшов на онлайн роботу в режимі карантину, ми мінімізували знаходження людей в офісах, максимально подбали про захист тих, хто залишається працювати. Криза – час можливостей. Компанія впровадила нові форми консультацій, щоб людина могла отримати всю потрібну інформацію в умовах карантину, не виходячи з дому. Ми запускаємо онлайн консультації по інтернету 24/7. За допомогою програми менеджер разом з покупцем зможуть затвердити угоду настільки детально, що залишиться тільки підписати договір. Для цього є різні можливості – як у відділах продажів, так і дистанційно.

Залишатися спокійними і не панікувати. Шукати способи утриматися на плаву в найскладніший період, часто криза – це час нових можливостей і яскравих ідей. У кожного підприємства є план розвитку на роки, у забудовників – задільні програми, потрібно проаналізувати все це і внести коригування, щоб розуміти, як підприємство буде рухатися далі.

Будівництво – бюджетотворна галузь, ляже будівництво, ляже економіка країни. Підтримка потрібна буде за кількома напрямками – це можливе кредитування компаній при необхідності під невисокий відсоток, пільги на отримання нових земельних ділянок, фінансування будівництва інженерних мереж. Відносно нашої компанії, Київміськбуд звернувся до депутатів Київради з пропозицією звільнити нас від пайового внеску за ті об’єкти Укрбуд, які потрібно добудувати, і може за об’єкти Київміськбуду так само. Це вже буде реальна допомога. Необхідні нові програми покупки житла і їх державна підтримка, щоб люди дістали гроші з-під матраців і, маючи державні гарантії, почали активніше купувати нерухомість.

Коронавірус змусив нас зібратися, зосередитися на важливому і шукати рішення. Це не перший і не останній виклик бізнесу, вистояли в різний час. Наші батьки після війни взагалі відновлювали і будівлі, і економіку. Упевнений, ми теж вистоїмо і знайдемо вихід, навіть якщо ситуація буде критичною. Головне, не впадати у відчай і не опускати руки. Наші крани крутяться, наші будівництва працюють. Прорвемося.

Більше думок про те, що робити бізнесу в умовах коронавірусного карантину, читайте в матеріалі Build Portal: Бізнес в умовах вірусу: що робити і який прогноз