ІГОР КУШНІР: НІЯКОГО КРИТИЧНОГО ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ БУДІВНИЦТВА НЕМАЄ

       Державна служба статистики повела підсумки першого півріччя щодо кількості введеного в експлуатацію житла. За їхніми даними, київські девелопери ввели лише 334 000 кв м житла. Це на 64% менше в порівнянні з січнем-червнем минулого року. Цифри сколихнули суспільство, в різних ЗМІ стали з’являтися заголовки про пймовірну кризу на ринку нерухомості. Редакція порталу  LIGA.NET зібрала думки забудовників, чому падає активність на ринку?

ІГОР КУШНІР: НІЯКОГО КРИТИЧНОГО ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ БУДІВНИЦТВА НЕМАЄ

       Ігор Кушнір, Глава правління – президент ПрАТ «ХК «Київміськбуд».

  1. Чому девелопери скорочують введення житла в експлуатацію?

       Але при цьому обсяг виконаних будівельних робіт в Україні за 7 місяців поточного року виріс на 6,3%! Тобто, будують і будують активніше, але закінчених будинків менше. Обсяг введення рік на рік не приходиться, не кажучи вже про піврічний підрахунок. Навмисне забудовник не буде затягувати введення будинку в експлуатацію, йому це не вигідно, в першу чергу. Можливо, на статистку вплинула велика кількість недавно розпочатих об’єктів. А також той факт, що на периферії зменшується попит. Більш ніж упевнений, під кінець року – ці цифри вирівняються.

  1. Відкладаєте реалізацію нових проектів? Якщо так, то яких?

       Ні, в роботі 87 об’єктів на різній стадії будівництва, в активній фазі – 39, загальний будівельний заділ компанії – 2,5 млн кв м. У цьому році почали будівництво 5 нових об’єктів – по вул. Просвіти, по провулку Коломийському, на Богатирській «Італійський квартал», по вул. Причальній і Клеманській два великих ЖК, і до кінця року будуть розпочаті роботи ще по 5 об’єктах.

  1. Скільки (у% співвідношенні) квартир не продано після введення будинків в експлуатацію?

       Дуже малий відсоток, простіше сказати в кількісному, як правило, до 10 квартир, частіше – менше. В основному це квартири великого метражу – 4, 5 кімнатні, іноді не видові «трьошки». Буквально днями наші менеджери вивісили на сайт добірку непроданих квартир у готових будинках, можна подивитися – десь 1, десь 2-3, десь більше. Це не критичні цифри, квартири куплять.

  1. Які наслідки для ринку нерухомості настануть через зниження рівня будівництва?

       Ніякого критичного зниження рівня будівництва немає, будинки зводяться не за один день і, вже тим більше, не за півроку. Так, буває, зсуваються терміни здачі через архітектурні особливості, складні технічні рішення житлових комплексів, непередбачені ускладнення, що виникли на ділянці, наприклад. До кінця року показники будуть зовсім іншими. Принаймні, Київміськбуд готується ввести рекордну за останні роки кількість «квадратів» – майже 450 тисяч.

       Інші думки читайте в огляді: Еще не кризис. Почему ввод жилья в Киеве снизился на 60%.