ІГОР КУШНІР ПРО 2015 РІК: ЗАПЛАНОВАНЕ ВТІЛИЛИ, ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВИКОНАЛИ, ЗВАННЯ ЛІДЕРА ВКОТРЕ ПІДТВЕРДИЛИ

Навіть у складній економічній ситуації можна забезпечувати населення якісним житлом і планувати досягнення нових вершин, своєю працеюприскорюючи відновлення стабільності у країні. Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір про досягнення компанії, підсумки року, що минає, а також плани на майбутнє

Як ви можете оцінити ситуацію на будівельному ринку у 2015 році? Яким цей рік був для вашої компанії?

Сучасний ринок нестійкий, перебуває у підвішеному стані. За нашими практичними спостереженнями, це відбувається через коливання курсу долара та нестабільність економічної, фінансової та політичної ситуації у країні. Усі ці показники сукупно впливають на купівельну спроможність людей і на бажання купувати нерухомість у той чи інший момент. Будь-який бізнесмен та інвестор розуміють, коли краще зробити покупку, і тому усі вичікують, коли долар стабілізується і можна буде заплатити меншу суму, отримати якісь преференції та дивіденди від своїх угод. Коли у країні спостерігається повальне зниження обсягів продажу, це не може не торкнутися і нашої компанії. У 2015 році «Київміськбуд» продавав приблизно на 20% менше квадратних метрів, порівняно з 2014, проте на валовому доході (по грошах) це не відбилося, він, навпаки, зріс. Ситуація така: прибуток компанії фактично збільшився, але, порівняно з минулим  звітним періодом, він дещо зменшився через курс долара.

ІГОР КУШНІР ПРО 2015 РІК: ЗАПЛАНОВАНЕ ВТІЛИЛИ, ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВИКОНАЛИ, ЗВАННЯ ЛІДЕРА ВКОТРЕ ПІДТВЕРДИЛИ

Як економічна ситуація у країні вплинула на бажання українців купувати житло в новобудові? Яке житло зараз користується попитом?

На сьогоднішній день житло у новобудовах, як і раніше, купують охоче і багато, з однієї простої причини – люди не хочуть потім щось реконструювати та перероблювати. Ринок новобудов зараз дешевший, ніж вторинний ринок житла, а якість набагато вища, оскільки під час будівництва застосовують новітні технології, і є дуже великий спектр пропонованого товару на ринку для здійснення інвестицій. Найбільшим попитом користуються малометражні квартири, що продиктовано часом: зараз головне завдання – не жирувати, а виживати. І люди намагаються вкласти свої заощадження у квартири з меншим обсягом, тільки для того, щоб це житло було. Це те, що стосується інвесторів. Ті ж, у кого грошей не вистачає, але є завдання придбати власне житло, теж намагаються купувати квартири меншої площі . На даний момент «Київміськбуд» розробив низку проектів, що задовольнять ці запити, – зокрема ми пропонуємо однокімнатні студії-квартири до 28-30 кв. м. Таким чином, людина, маючи 300 – 400 тис. грн., може придбати житло і мешкати окремо.

Як змінилися ціни на житло у нових умовах?

Враховуючи те, що «Київміськбуд» – українська компанія, що працює на власних оборотних коштах у національній валюті, наша цінова політика майже не змінилася, на відміну від ситуації у багатьох інших забудовників, які користуються валютними кредитами. Я знаю чимало компаній, які досі торгують у доларах, точніше, намагаються, адже у нинішній ситуації це вельми проблематично. Наша ціна змінилася тільки на відсоток збільшення вартості матеріалів, які закуповують за кордоном. У середньому ціни піднялися приблизно на 30% – порівняно з доларом, який виріс у три рази, це не критично. Чи зростатиме надалі ціна на житло? Це цілком імовірно, адже будівельні компанії змушені реагувати на прийняття нових законопроектів – наприклад, про податок на нерухомість та аналогічних. У кінцевому результаті усе це перекладається на покупця. Зростаючий долар також впливає на ціну – ми отримуємо накладну від постачальників уже з іншими сумами, відповідно, повинні піднімати ціну квадратного метра для кінцевого споживача.

Очевидно, більш популярним у такій ситуації стало житло економ-класу?

Так і є. Ми робимо ставку на житло для широкого загалу  – «Київміськбуд» від самого початку був створений для людей середнього достатку, забудовував місто новими кварталами, і зараз ми теж намагаємося це робити. Ми будуємо житло з ціновою політикою 12–12,5 тис. грн. за кв. м – на сьогоднішній день це більш ніж лояльно, порівняно з іншими пропозиціями на ринку. Найкраще, звичайно, продаються саме ці дешеві квартири.

ІГОР КУШНІР ПРО 2015 РІК: ЗАПЛАНОВАНЕ ВТІЛИЛИ, ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВИКОНАЛИ, ЗВАННЯ ЛІДЕРА ВКОТРЕ ПІДТВЕРДИЛИ

 Типовий покупець житла від «Київміськбуду», який він?

Переважно це люди 40-50 років, з різними доходами, як чоловіки, так і жінки. Буває, що телефонує і цікавиться придбанням житла одна людина, а купує інша – спостерігається певна «спадковість», коли нас як надійного забудовника рекомендують родичам і друзям.

Які з планів за 2015 рік вдалося реалізувати, а які ні?

Закінчуємо будівництво «Французького кварталу», Позняки, 4-А, це майже 200 тис. кв. м житла, там лише один останній будинок буде здано у 2016 році. І ще низка точкових новобудов. Можу сказати так: усе, що ми запланували, усе зроблено!

Які інновації наразі використовують у будівництві?

Практично кожний день впроваджується щось нове – модернізований пластик, або водостійка фарба, або утеплювальна вата кращої якості, або труби… Ми не винаходимо велосипед – використовуємо напрацювання західних партнерів, які надають нам ці інноваційні матеріали. Будівництво на сьогоднішній день – це 50-60% імпортних матеріалів. Ринок рухається, ми за цим слідкуємо, беремо участь у виставках. Нове, зазвичай, ненабагато дорожче, ніж старе, однак якісніше, і ми намагаємося це запроваджувати.

Сьогодні  лише «Київміськбуд» може похвалитися спорудженням висотних будинків у столиці. Напевно в такому будівництві використовують багато інновацій?

Безумовно. Починаючи з того, що пальові поля роблять певним методом, і закінчуючи установкою швидкісних ліфтів і облаштуванням на даху висоток вертолітних майданчиків. За останній час ми здали два такі будинки. Більше цього ніхто не робить.

Яким досягненням компанії пишаєтеся найбільше?

Перш за все, це те, що ми виконали усі зобов’язання і нікого не підвели. Також ми зробили усе те, що було заплановано, отримали кілька призів, премій і номінацій. Одна з найпочесніших – нам було присуджено звання лідера-2015 у будівельній галузі. Найважливішим же нашим досягненням я вважаю те, що працівники компанії з радісними обличчями, з посмішкою йдуть на роботу, їм це подобається. Кожен з нас знає, що щастя – у досягненні мети, постійному русі, тому компанія і має хороші показники.

ІГОР КУШНІР ПРО 2015 РІК: ЗАПЛАНОВАНЕ ВТІЛИЛИ, ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВИКОНАЛИ, ЗВАННЯ ЛІДЕРА ВКОТРЕ ПІДТВЕРДИЛИ

Що є  корпоративним духом компанії? Що об’єднує вашу команду, надихає її на нові звершення?

Будь-яка людина, що працює у команді, повинна бачити, що її зусилля не даремні. У нашій компанії з цим повний порядок. Ми заохочуємо те, що люди роблять, кожний бачить ефект від своєї праці – і  не просто картинку чи зданий будинок. Це виражається ще й у преміях, заохоченнях, навіть у простих бесідах. І це дуже мотивує. Можна просто пройтися поверхами, поговорити з людьми – усе це певним чином впливає на завзяття до роботи та підтримує командний дух компанії.

Яку вершину збираєтеся підкорити у наступному році? Які прогнози на майбутнє?

Мій улюблений вислів: «Підкорюємо ми не вершини, а самих себе». Хотілося б багато чого досягти. Найперше – стабільності у країні, якось вплинути своєю працею на те, щоб це швидше сталося. Час кризи – це час ризиків та можливостей, тому впевнений, що все вдасться. Також хочеться, щоб колектив компанії виконав усі поставлені завдання на 100% і нікого не підвів. У наступному році ми плануємо побудувати 380 тис. кв. м житла і збільшити обсяги будівництва порівняно з 2015 роком.

ІГОР КУШНІР ПРО 2015 РІК: ЗАПЛАНОВАНЕ ВТІЛИЛИ, ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВИКОНАЛИ, ЗВАННЯ ЛІДЕРА ВКОТРЕ ПІДТВЕРДИЛИ

 Що вам найбільше подобається у вашій роботі? Що підтримує, надихає?

Надихає, коли бачиш кінцевий результат своєї роботи, розумієш, що приносиш позитивні емоції тим людям, які покладають на тебе надію. Це дає впевненість у майбутньому. Тим і живемо.

Що б ви хотіли побажати «Київміськбуду» у Новому році?

Усього найкращого. Враховуючи те, що значна частина мого життя проходить на роботі, я тут фактично живу і бачу, як співробітники ставляться до виконання своїх обов’язків, насамперед, хочеться побажати усім здоров’я та досягнення цілей. А ще благополуччя і миру.