ІГОР КУШНІР ПРО ПРОГНОЗИ І ВИКЛИКИ 2020 РОКУ

Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в коментарі виданню КиевВласть розповів, чого очікувати киянам від ринку житла, актуальні тренди і прогнози на 2020 рік.

Про темпи нового будівництва. Темпи введення в експлуатацію житла оцінюємо позитивно. Більше житла – більше щасливих новоселів. Але якщо виключити лірику, то зростаючі темпи будівництва і введення житла в експлуатацію говорять про те, на первинному ринку нерухомості з’являється широкий вибір різноманітних квартир. Скоріш за все, якщо продовжиться ревальвація гривні (а вона не найкращим чином позначилася на купівельній спроможності громадян, які звикли зберігати гроші в валюті), забудовникам доведеться конкурувати один з одним за покупця.

2019 рік для «Київміськбуду»: можливо, очікування були більшими, в цілому рік пройшов без особливих сюрпризів. В роботі компанії – практично 2 млн квадратних метрів житла на різних етапах будівництва. Що стосується бізнес-стратегії, то вона не змінилася, головне завдання – будувати і здавати житлові комплекси вчасно, тримати планку Компанії на вищому рівні і розвивати далі її можливості.

ІГОР КУШНІР ПРО ПРОГНОЗИ І ВИКЛИКИ 2020 РОКУ

Говорячи про найяскравіші події на ринку в 2019р. і їх вплив на 2020, потрібно відзначити, що минулий рік пройшов під знаком двох виборів – президентських і парламентських, потім активно почав падати курс долара, так чи інакше, це позначилося на роботі компанії. І хоча за кількістю угод «Київміськбуд» залишився плюс-мінус на рівні минулого року, процес вичікування інвестора дещо затягнувся. Для активізації продажів потрібні 3 фактори: щоб виріс курс долара, щоб стабілізувалася ситуація в країні і чітко працювала законодавча база.

Загрози 2020. В першу чергу, це валютні коливання, напружена економіка країни, непрозорі закони. Щоб будувати, і щоб купувати нерухомість, потрібно бути впевненим в стабільному завтрашньому дні.

Прогноз попиту і цін. Вартість квадратного метра в 2020 році буде рости. За підсумками року зростання може скласти до 15%. Сьогоднішня вартість квадратного метра – 19-20 тис. гривень за “квадрат” – це мінімальна ціна. Це вартість землі, робіт, інфраструктури, заробітку підприємства. Будівельно-монтажні роботи на сьогоднішній день обходяться приблизно в 14-15 тис. гривень.

Тренди 2020. Як і раніше, найбільшим попитом будуть користуватися житлові комплекси комфорт-класу, квартири з грамотно продуманими плануваннями, без довгих вузьких коридорів і “порожніх” просторів. Традиційно – найбільш затребуваними будуть 1-кімнатні квартири. Хоча можна відзначити стійкий попит на 2 і 3-кімнатні квартири. Є запит на невеликі площі, частіше все це стосується студій, які купують під подальшу здачу в оренду. Можна відзначити, що останнім часом покупці стали більше уваги приділяти наявності необхідної інфраструктури в мікрорайоні, особливо, школам і дитсадкам.

Про довіру покупців до забудовників після кризи «Укрбуду». Нічого з довірою до «первинки» не станеться, тим більше, що ситуація з «Укрбуд» цілком успішно буде вирішена. Навіть зараз, коли процес передачі документації та об’єктів тільки почався, люди цікавляться покупкою квартири в «Укрбуд». Запит на нове, власне житло, настільки великий, що люди і далі будуть вкладати в «котлован», щоб мати можливість купити квартиру за вигідною ціною. До того ж «вторинка» пропонує менше хороших варіантів квартир і є дорожчою.

Про плани «Київміськбуду». Нових проектів у нас на мільйон двісті квадратних метрів. Це ЖК на вул. Василенко, 2, на Каунаській, 27, ЖК “Курнатовського”, “Медовий-3”, ЖК на Жмеринській, комплекс на Кричевського, 19. Роботи багато, планів багато! Тож працюємо!