ІГОР КУШНІР ПРО ВІДМІНУ ПАЙОВОГО ВНЕСКУ, КУРС ДОЛАРУ ТА “ГОЛОВНИЙ БІЛЬ” ЗАБУДОВНИКА

       Глава правління – президент “Холдингової компанії “Київміськбуд” Ігор Кушнір в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” розповів про те, чому оцінює роботу компанії в 2019 році на тверду “четвірку”, як вплинув курс долара на продаж нерухомості, чому підключення до міських мереж стало “головним болем” забудовників і через що Компанія змушена звернутися до міжнародних судів для захисту інвестицій від дій кримських чиновників і суддів.

       – 2019 рік був насичений подіями на ринку: скасування пайового внеску на законодавчому рівні; в уряді нарешті заговорили про корупцію в ДАБІ, ситуація навколо “Укрбуду” і т.д. Як, на вашу думку, всі ці події можуть позначитися на ринку будівництва?

ІГОР КУШНІР ПРО ВІДМІНУ ПАЙОВОГО ВНЕСКУ, КУРС ДОЛАРУ ТА "ГОЛОВНИЙ БІЛЬ" ЗАБУДОВНИКА

       – Не сказав би, що цей рік був для нашого ринку дуже насичений подіями, не рахуючи двох виборів і нестабільного курсу гривні до долара. З приводу пайової участі у мене думка двоїста. У мені бореться дві людини: одина – бізнесмен, який представляє компанію “Київміськбуд”. І з цієї точки зору скасування пайової участі – це дуже добре. У нас менше податкове навантаження, менше коштів потрібно витрачати і т.д.

       Але з приводу того, що ці гроші не будуть надходити в адміністрацію міста – це погано. Як наслідок, зменшиться кількість будівництва дитсадків, соціальних об’єктів. Сподіваюся, з цим міська влада боротиметься іншим методом, і в той же самий час можна розраховувати на соціальну відповідальність забудовників. У нас зараз є тенденція – незалежно від розміру пайової участі і від того, які комплекси будуються, забудовник передбачає будівництво садочків, шкіл і соціальних об’єктів для розвитку міста.

       Повністю інтерв’ю з президентом ХК “Київміськбуд” Кушніром читайте на сайті агентства “Інтерфакс-Україна” www.interfax.com.ua