ІГОР КУШНІР: «ОФІСНИХ ЖИТЕЛІВ» У НАС ДОСТАТНЬО, ПОТРІБНІ ЛЮДИ, ЯКІ ВМІЮТЬ ПРАЦЮВАТИ РУКАМИ

Голова правління – президент ПАТ “ХК “Київміськбуд” розповів журналу «Кореспондент»,  які саме працівники потрібні зараз компанії і на яких умовах їх беруть на роботу

1. Криза дійсно мала певний вплив на кадрові процеси в компанії. Для початку вона принесла розуміння слабких місць, показала, що потрібно посилити, щоб не тільки утриматися на плаву, але й продовжити збільшення показників господарської діяльності. Було прийнято рішення оптимізувати чисельність персоналу, збільшивши при цьому кількість «функціональних» кадрів, від яких безпосередньо залежать показники компанії, – фахівців відділу продажів і будівельників.

При цьому згідно зі штатним розкладом була піднята ставка заробітної плати співробітників. Ми розуміємо, що інфляція позначається не тільки на показниках роботи компанії, а й на сімейних бюджетах співробітників. Крім того, у нас діє система нарахування коефіцієнта трудової участі. Якщо щомісячний фінансовий план виконаний, то кожен співробітник отримує, крім зарплати, ще до 100% ставки.

ІГОР КУШНІР: «ОФІСНИХ ЖИТЕЛІВ» У НАС ДОСТАТНЬО, ПОТРІБНІ ЛЮДИ, ЯКІ ВМІЮТЬ ПРАЦЮВАТИ РУКАМИ

2. «Офісних жителів», які працюють головою, у нас достатньо. На сьогоднішній день потрібні люди на будмайданчики, які вміють працювати руками. Інженер-будівельник, сантехнік, електрик, муляр, плиточник – ось хто потрібен. Робота «в полях» справді важка: взимку – мороз, влітку – спека, а людина повинна бути на місці і виконувати роботу. Саме такі працівники зараз затребувані.

3. Зміни в оподаткуванні відчують тільки працівники бухгалтерії, тому що обчислення буде проводитися за новою формулою. На зарплаті співробітників ці зміни не позначаться. Основні принципи моделі податкової системи, обраної Мінфіном, полягають у встановленні «пласких ставок» – 20% ПДФО, 20% ПДВ, 20% ОСВ і 20% з податку на прибуток. Ці нововведення зможуть значно спростити процес адміністрування податків.

Зараз в Україні тільки за цими чотирма податками існує понад 90 різних ставок, використовуваних податковими органами. Ввівши одну ставку, Кабмін забезпечує прості і зрозумілі правила обчислення податків, а отже, легке адміністрування і менший простір для суб’єктивізму з боку органів перевірки. Від цього виграють і держава, і бізнес.

Читайте далі: Бути в тонусі. Як роботодавці оцінюють роботу в кризу