ІГОР КУШНІР ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИ КИЇВРАДИ

   Президент «Київміськбуду» відповів на питання щодо ситуації на Святошинській, будівництва на вул. Лумумби і Лейпцизькій, а також розповів про відсутність землі для будівництва

Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір під час засідання Київради відзвітував перед депутатами щодо роботи Холдингової компанії.

Ігор Кушнір наголосив, що 80% акцій Холдингової компанії належать Київській міській раді.

ІГОР КУШНІР ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИ КИЇВРАДИ

«Компанія приносить місту кошти у вигляді дивідендів, обов’язкових платежів, орендної плати за земельні ділянки, здійснює виплати на розвиток інфраструктури, створює робочі місця. Метою нашої роботи було і є – ефективність, прибутковість і користь для міста, а також спокій людей, які вклали свої інвестиції в розвиток компанії та міста», – акцентував Ігор Кушнір.

Він розповів, що за останні 3,5 року залучено майже 11 млрд. гривень інвестицій від фізичних і юридичних осіб. Так за результатами 2016 року плановане зростання даного показника складе 12%. Щорічно зростає і кількість виплачених компанією дивідендів в кількісному еквіваленті. За результатами роботи в 2015 році акціонерам було виплачено 31,8 млн грн. Крім того, за останні 2 роки компанією сплачено пайового внеску в розвиток інфраструктури міста на суму 87,8 млн. грн.

ІГОР КУШНІР ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИ КИЇВРАДИ

 

«У 2016 році ведеться будівництво мереж на 27 житлових об’єктах, де вже виконано робіт на 270 млн. гривень. Після введення в експлуатацію ці мережі будуть передані в комунальну власність. Крім того, компанія без участі міських коштів і грошей інших забудовників робить реконструкцію котельні «Здолбунівська», вирішуючи серйозну проблему забезпеченням теплом і гарячою водою жителів Позняків і Осокорків», – зазначив президент «Київміськбуду».

За поточний рік місту передано мереж на 7,4 млн. грн. За 8 місяців 2016 року «Київміськбудом» підготовлено мереж до передачі ще на 96 млн. гривень.

«Останні два роки були нелегкими і для держави, і для нашої компанії. І я з гордістю хочу зазначити, що спільними зусиллями колективу ми виконали основне завдання з будівництва та введення житлових об’єктів в експлуатацію», – сказав Голова правління.

Так в 2014 році компанією було побудовано 333 тис. кв. м площі, що продається, в 2015 році – 319 тис. кв. м, за результатами 2016 року цей показник за попередніми розрахунками складе 339 тис. кв. м.
За неповних 9 місяців 2016 року компанією було введено в експлуатацію 9 житлових будинків на 2722 квартири загальною площею 175 тис. кв. м., а також 3 паркінги на 300 машиномісць.

ІГОР КУШНІР ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИ КИЇВРАДИ

 

Крім того, Ігор Кушнір наголосив, що вже цього року було завершено будівництво комплексу будівель Посольства Республіки Білорусь в Україні по вул. Солом’янській. Також компанія передала постраждалим від афери групи компаній «Еліта – Центр» 18 квартир в будинках по вулиці Гарматній 39г, загальною площею 1135 кв. м., виконавши всі свої зобов’язання по передачі житла. Всього постраждалим було передано 235 квартир загальною площею 16,5 тис. кв. м. Сьогодні в компанії на стадії будівництва і проектування знаходяться 70 житлових будинків загальною площею 900 000 кв. м. Це заділ і на 2017 рік.

Особливу увагу очільник «Київміськбуду» звернув на питання виділення землі. Так з 2006 по 2011 рік Київрадою виділено компанії земельних ділянок загальною площею 134,85 га. З 2012 по 2014 роки жодної  ділянки. У 2015 році було виділено всього 2 ділянки, з яких одна на вулиці Святошинській. У цьому році – жодної.

ІГОР КУШНІР ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИ КИЇВРАДИ

 

«Цифри говорять самі за себе. Ми свої зобов’язання виконуємо в повному обсязі, а з землею у нас проблеми. При налагодженому співробітництві Київради з компанією наш внесок в розвиток міста та сплати обов’язкових платежів можна збільшити в рази, виділяючи земельні ділянки для будівництва», – зазначив Ігор Кушнір.

Відповідаючи на запитання депутатів, президент Холдингової компанії підкреслив, що будівництва по вул. Лумумби, 11 і Лейпцизькій, 13 є абсолютно законними, акцентувавши, що жодна з земельних ділянок не входить в охоронну зону ЮНЕСКО. Ігор Кушнір також зазначив, що Холдингова компанія не має відношення до робіт, що проводяться на місці, де колись знаходився Сінний ринок.

Голова правління також відзначив, що «Київміськбуд» не отримує абсолютно ніяких преференцій від міста, працюючи в тих же економічних умовах, що й інші забудовники столиці.