ІГОР КУШНІР: СКАСУВАННЯ ПАЙОВИХ ВНЕСКІВ ПОКРАЩИТЬ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КЛІМАТ В УКРАЇНІ

Верховна рада України ухвалила закон №1059 про стимулювання інвестиційної діяльності, у рамках якого скасовується сплата забудовниками обов’язкового пайового внеску. На думку Голови правління – президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра, такий крок сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні.

«До прийняття відповідного закону пайові внески на розвиток інфраструктури населеного пункту  були обов’язковим платежем для кожного забудовника. У Києві компанії мали сплачувати 4% від загальної кошторисної вартості будівництва для житла та нежитлової забудови.

ІГОР КУШНІР: СКАСУВАННЯ ПАЙОВИХ ВНЕСКІВ ПОКРАЩИТЬ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КЛІМАТ В УКРАЇНІ

Скасування пайового внеску – це, однозначно, позитив з точки зору будівельного бізнесу. Для будь-якої компанії, діяльність якої спрямована на отримання прибутку, є вигідним скасування чергового платежу. І забудовники – не виняток. Більше того – не виняток і іноземні інвестори. Приходячи працювати в Україну, бізнес має отримувати ділянку із мережами без усіляких навантажень. Аби залишалось тільки створювати робочі місця і вкладати кошти. Тож у перспективі скасування пайових внесків сприятиме приходу іноземних інвесторів та покращить інвестиційний клімат в Україні», – зазначив Ігор Кушнір.

В цей же час, нагальним залишається питання будівництва нової інфраструктури – шкіл, дитячих садків, лікарень тощо. За словами Ігоря Кушніра, над створенням таких об’єктів мають працювати органи місцевого самоврядування. 

Відповідно до ухваленого закону, з 2020 по 2021 роки діятиме перехідний період, на який розмір пайового внеску становитиме 2% для житлових об’єктів, 4% для нежитлових та 0% для промислових і соціально значущих об’єктів.