ІГОР КУШНІР: У ПОРІВНЯННІ З МИНУЛИМ РОКОМ ЦІНИ НА КВАРТИРИ ЗРОСТУТЬ

У січні портал Domik.ua склав рейтинг надійних забудовників 2017 року. Беззмінний лідер протягом 5-ти років – столичний забудовник ХК «Київміськбуд». Редакція порталу Domik.ua вирішила поставити президенту будівельної компанії Ігорю Кушніру три найбільш гострих питання про столичний ринок нерухомості.

Domik.ua: Ігор Миколайович, компанія «Київміськбуд» – це будівельна організація, яка працює на ринку 63 роки і за цей час жодного разу не підвела своїх інвесторів, виконуючи всі взяті на себе зобов’язання. За цей час не було жодного недобудови або «кинутого на півдороги» об’єкта. Станом на 2018 рік понад 2 мільйони людей живуть у квартирах, збудованих ХК «Київміськбуд». Найголовніше питання, яке хвилює потенційних інвесторів, – це те, як буде змінюватися ціна на квадратний метр в поточному році?

Ігор Кушнір: У порівнянні з минулим роком ціни на квартири зростуть. По-перше, зростає собівартість будівництва, дорожчають не лише будматеріали, а й енергоносії, не кажучи вже про оплату праці.
На жаль, ціна квадратного метра житла залежить від курсу долара. Зростає долар, а разом з ним у нас виникає необхідність піднімати ціну для покупців.

ІГОР КУШНІР: У ПОРІВНЯННІ З МИНУЛИМ РОКОМ ЦІНИ НА КВАРТИРИ ЗРОСТУТЬ

Domik.ua: Відстежити реальну кількість угод на первинному і вторинному ринку нерухомості в Україні неможливо.
Міністерство юстиції України оприлюднює дані про кількість угод раз на рік. У цій ситуації деякі «експерти» тиражують дані про можливі «бульбашки» на первинному ринку нерухомості, публікують брехливу аналітику для піару в ЗМІ і вводять в оману потенційних покупців.
На ваш погляд, для Києва актуальна ситуація так званого «надування мильної бульбашки» на первинному ринку?

Ігор Кушнір: Я вважаю, що у нормальних великих забудовників попит на нерухомість стабільний і підстав для «надування мильної бульбашки» немає. У 2018 році «Київміськбуд» запланував розпочати будівництво семи нових об’єктів. Упевнений, що кожен новий квадратний метр компанія зможе успішно реалізувати. Без розуміння цього ми б не стали починати такі обсяги. Сьогодні у нашій будівельній компанії діє кілька програм, у тому числі спільно з банками, за допомогою яких кожен може знайти прийнятний варіант покупки, не відкладаючи її на потім.

Що стосується експозиції, то наші квартири ніколи не затримувалися при продажу. Покупці довіряють нам і прагнуть купити нерухомість на початковому етапі, коли ціна менша, а знижка більша.

Domik.ua: У січні за офіційними даними в Києві налічується 67 незаконних новобудов. Як, на ваш погляд, покупець може вберегти себе від небезпечної інвестиції? За якими ознаками можна виявити проблемну новобудову?

Ігор Кушнір: Я б не радив віддавати кровно зароблені гроші  компаніям, які з’явились  усього кілька років тому і по суті не побудували жодного об’єкта. Адже втриматися в існуючих умовах суворої конкуренції непросто. Ціна квадратного метра не може бути нижчою за середньоринкову. Якщо це так, інвестору варто задуматися: жоден поважаючий себе надійний забудовник не буде працювати в нуль.

Кваліфіковані будівельники коштують дорого. Якісні матеріали коштують дорого. Оформлення належної документації коштує дорого. Недобросовісні забудовники, користуючись довірою інвесторів, здешевлюють вартість цих складових. Крім того, ставлять меншу ціну, щоб зібрати вершки, а потім не добудувати і піти з ринку, не виконавши зобов’язань.