ІГОР КУШНІР ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КАБМІНУ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір взяв участь у виїзному позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України.

Під час засідання Президент України Володимир Зеленський повідомив, що буде ліквідовано одну з найбільш корумпованих установ будівельного ринку – ДАБІ.

«За ці роки чиновники набудували хмарочос із різних схем і договорняків. Найбільшим джекпотом була видача дозволів у сфері містобудування. У грудні минулого року ми почали це руйнувати, запрацював Е-кабінет забудовника. Але найбільш болючим залишається зловживання при будівництві великих об’єктів. 

Скажу три слова на які чекав весь чесний будівельний бізнес: Ми ліквідуємо ДАБІ. Процес отримання держпослуг буде прозорим і зручним, із мінімальним впливом чиновників», – сказав Володимир Зеленський.

Водночас Прем’єр Міністр України Денис Шмигаль презентував нову реформу галузі містобудування, запропонувавши дієву альтернативу Інспекції.

«Створюємо три центральні органи влади – це Державна сервісна служба містобудування, Державне агентство техрегулювання,  це те агентство, яке стане основою, локомотивом реформи. І третій напрямок – це Державна інспекція містобудування, яка в собі залишить функцію нагляду та контролю в будівництві. Єдина контрольна точка, яку буде контролювати держава, це введення в експлуатацію будинків, будівель і відповідність нормам, параметрам, ДБНам і всім вимогам законодавства», – зазначив Денис Шмигаль.

За словами президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра, запропонована урядом реформа може стати хорошим стартом для зменшення бюрократичного тиску на забудовників.

«Ініціатива перевести спілкування між забудовниками та чиновниками в електронну площину може дати хороші результати. Уряд заявив про повну автоматизацію, що також є позитивним кроком. Електронний кабінет, новий реєстр містобудівної діяльності та публічний портал системи – це ті механізми, які, за умови фактичного втілення в життя, можуть спростити роботу забудовникам та, в перспективі, сприяти покращенню інвестиційного клімату країни», – зазначив Ігор Кушнір і додав, що така публічна відкритість має посилити відповідальність учасників будівельного процесу.