ІГОР КУШНІР ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КАБМІНУ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір взяв участь у виїзному позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України.

Під час засідання Президент України Володимир Зеленський повідомив, що буде ліквідовано одну з найбільш корумпованих установ будівельного ринку – ДАБІ.

«За ці роки чиновники набудували хмарочос із різних схем і договорняків. Найбільшим джекпотом була видача дозволів у сфері містобудування. У грудні минулого року ми почали це руйнувати, запрацював Е-кабінет забудовника. Але найбільш болючим залишається зловживання при будівництві великих об’єктів. 

Скажу три слова на які чекав весь чесний будівельний бізнес: Ми ліквідуємо ДАБІ. Процес отримання держпослуг буде прозорим і зручним, із мінімальним впливом чиновників», – сказав Володимир Зеленський.

ІГОР КУШНІР ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КАБМІНУ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Водночас Прем’єр Міністр України Денис Шмигаль презентував нову реформу галузі містобудування, запропонувавши дієву альтернативу Інспекції.

«Створюємо три центральні органи влади – це Державна сервісна служба містобудування, Державне агентство техрегулювання,  це те агентство, яке стане основою, локомотивом реформи. І третій напрямок – це Державна інспекція містобудування, яка в собі залишить функцію нагляду та контролю в будівництві. Єдина контрольна точка, яку буде контролювати держава, це введення в експлуатацію будинків, будівель і відповідність нормам, параметрам, ДБНам і всім вимогам законодавства», – зазначив Денис Шмигаль.

ІГОР КУШНІР ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КАБМІНУ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

За словами президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра, запропонована урядом реформа може стати хорошим стартом для зменшення бюрократичного тиску на забудовників.

«Ініціатива перевести спілкування між забудовниками та чиновниками в електронну площину може дати хороші результати. Уряд заявив про повну автоматизацію, що також є позитивним кроком. Електронний кабінет, новий реєстр містобудівної діяльності та публічний портал системи – це ті механізми, які, за умови фактичного втілення в життя, можуть спростити роботу забудовникам та, в перспективі, сприяти покращенню інвестиційного клімату країни», – зазначив Ігор Кушнір і додав, що така публічна відкритість має посилити відповідальність учасників будівельного процесу.