ІГОР КУШНІР: ПРОТЕСТУЮЧІ НА ХАРКІВСЬКОМУ ШОСЕ – ДАВНО НАЗРІЛИЙ АНАЛОГ ЕЛІТА-ЦЕНТРУ

Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в авторській колонці для ABCnews відносно мітингу на Харківському шосе

З учорашнього вечора мешканці кількох новобудов перекрили Харківське шосе. Вийшли протестувати через відключення світла за мільйонні борги. Все тому, що будинки не були добудовані в частині електромереж. Жителі платили за будівельним (комерційним) тарифом, що майже в 2 рази дорожче. Вірніше, не платили.

Накопичився борг, монополіст відключив будинки. Це «верхівка» айсберга. Більша його частина прихована глибше, у забудовнику, де потерпілі придбали своє житло. Будівництво спочатку велося з усілякими порушеннями, продавалися квартири за копійки. Зараз в місті офіційно близько 40 аналогічних об’єктів, деякі з них продаються і досі.

ІГОР КУШНІР: ПРОТЕСТУЮЧІ НА ХАРКІВСЬКОМУ ШОСЕ - ДАВНО НАЗРІЛИЙ АНАЛОГ ЕЛІТА-ЦЕНТРУ

 

Ситуація показова відразу в декількох моментах. Думаю, її відразу можна охрестити еліта-центром-2. Тільки ті галас підняли відразу, а тут люди терплять, поки не притисне. Перші пішли – притиснуло.

Те, що відбувається, потрібно переказувати потенційним покупцям квартир як страшилку на ніч. Фінансуючи аферистів, і сам стаєш учасником злочину. Багато хто скаже «хто ж знав»? Але незнання законів, як то кажуть, не звільняє від відповідальності. У цій ситуації так само: вкладаючи гроші незрозуміло куди, не варто чекати хорошого результату.

Щоб не спекулювати на цій темі і людях, які потрапили в біду, ще раз акцентую: перш, ніж купувати житло, перевіряйте забудовника. На сайті Містобудівного кадастру КМДА є чіткий перелік будівельних ділянок. Кожна з них позначена певним маркером, за яким можна зрозуміти – законне будівництво чи ні.

У відділах продажу кожен інвестор повинен запитати про документи на землю. Власність, оренда, суборенда – що завгодно! Повинен бути папірець з чітким зазначенням того, на якій підставі компанія проводить роботи. Якщо не розумієте самі, зверніться за консультацією до юриста. Жадібний платить двічі.

Вивчити, чим компанія займалася раніше. Якщо проект, що цікавить, перший-другий в портфелі забудовника, не раджу зв’язуватися.

Важливий фактор – ціна. Всі пам’ятають про безкоштовний сир у мишоловці? Аналогія стовідсоткова! Якщо забудовник пропонує квадратні метри дешевше, ніж інші на ринку, варто задуматися: працює він заради прибутку або просто з оборотних коштів, не думаючи про те, добудує чи ні.

Намагання гнатися за низькою ціною у питанні придбання квартири виллється в набагато більші витрати в майбутньому.