ІГОР КУШНІР РОЗПОВІВ ПРО ПІДСУМКИ 2019 РОКУ ПОРТАЛУ DOMIK

     Ігор Кушнір, глава правління «Київміськбуду», розповів, чи будуть зростати ціни на первинне житло в 2020 році і за чий рахунок холдинг планує добудовувати об’єкти «Укрбуду».

     Редакція порталу Domik.uaпочинає серію матеріалів, в яких представники найбільших українських забудовників Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська і Харкова підводять підсумки року, що минув. В інтерв’ю топ-менеджери згадують, з якими викликами доводилося стикатися в 2019 році, говорять про свої улюблені проекти і діляться думками про те, якими стануть українські міста через 50 років.

     Цикл матеріалів відкриває інтерв’ю з Головою правління холдингової компанії «Київміськбуд» Ігорем Кушніром.

     Забудовник «Київміськбуд» працює на будівельному ринку України з 1955 року. За 65 років холдинг ввів в експлуатацію понад 45 млн кв. м житла, побудував 651 дитячий садок, 345 загальноосвітніх шкіл, понад 200 комплексів охорони здоров’я, реконструював спорткомплекс «Олімпійський» і палац «Україна». У нинішньому році про будівельний холдингу дізналися навіть ті, хто далекий від ринку первинної нерухомості країни. Так, представники «Київміськбуду» заявили, що планують добудувати об’єкти, що залишилися незавершеними після краху компанії «Укрбуд».

ІГОР КУШНІР РОЗПОВІВ ПРО ПІДСУМКИ 2019 РОКУ ПОРТАЛУ DOMIK

– Чим запам’ятався вашої компанії 2019 рік? Яким він був для «Київміськбуду»? На будівельних майданчиках у компанії також було не все гладко. З якими проблемами компанія стикалася і як їх вирішувала?

– Відповім так: на даний момент «в Багдаді все спокійно». Можу з упевненістю заявити, що на будівельних майданчиках «Київміськбуду» роботи рухаються наміченими темпами. Всі об’єкти будуються за планом, крани працюють, поверхи ростуть. Це що стосується «Київміськбуду».

Якщо говорити про те, що відбувається на ринку в цілому, то ситуація не настільки радує, як хотілося б. Головний камінь спотикання для забудовників у році, що минає – курс долара. Люди купили валюту по курсу близько 28 грн, а зараз курс впав до 24 грн, і тенденція до зниження зберігається. Тепер гроші будуть лежати «під матрацом» до тих пір, поки гривня не ослабне – люди не стануть здавати долар «в мінус».

     З іншого боку, через зростання цін на комплектуючі будівництва забудовники не можуть опустити ціну. Виходить, підстьобнути покупця просто нічим. І сталась ситуація невагомості. Ринку залишається чекати, забудовникам – переконувати потенційних інвесторів у своїй спроможності. Активно будувати, вводити в експлуатацію – тобто всіляко доводити, що процес йде.

    Повне інтерв’ю читайте за посиланням: Итоги года от «Киевгорстроя»: «На рынке, по большому счету, подхватить «Укрбуд» может только «Киевгорстрой»