ІГОР КУШНІР: СЬОГОДНІ ПОПИТ НА КВАРТИРИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КУРСУ ДОЛАРА

олова правління «Київміськбуду» вважає, що ринок нерухомості знаходиться у невизначеному стані, а продажі залежать від курсу долара

Столичний ринок нерухомості перебуває у стані невагомості. Таку думку висловив Голова правління-президент ПАТ ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір під час прес-туру з журналістами провідних ЗМІ.

«Сьогодні ринок не можна спланувати і спрогнозувати. Адже нині не існує у нашій країні такого поняття як планова економіка. В першу чергу на ринок впливає курс долара. Якщо порівнювати минулий рік і теперішній, то валовий дохід нашого підприємства лишився на попередньому рівні. Водночас, квадратних метрів продалося на 30% менше. Але, за рахунок того, що курс долара зріс, валовий дохід підприємства лишився таким же», — сказав Ігор Кушнір.

Також очільник «Київміськбуду» зазначив, що в період зростання курсу долара, росте і попит на квартири в новобудовах.

«Щойно долар став по 24,50 — 24,70 — активізувались інвестори. Долар зупиняється і інвестори чекають наступного стрибка валюти. Банкам люди зараз не довіряють. Вдома зберігати гроші небезпечно, а квадратні метри лишаються квадратними метрами, враховуючи те, що «Київміськбуд» є одним із надійних забудовників», — сказав Ігор Кушнір.

Президент Холдингової компанії зазначив, що ціни на нерухомість від «Київмісьбуду» так чи інакше також залежать від курсу долара.

«Нам доводиться імпортувати до 50% матеріалів. Починаючи від цементу, арматури і закінчуючи фарбами для зовнішніх робіт, ліфтами, проводами. Українського виробництва – щебінь, пісок, скло для вікон. Водночас, пластикові комплектуючі для цих же вікон і фурнітура імпортні», — зауважив він.

При цьому Ігор Кушнір підкреслив, що компанія повністю відмовилася від російських товарів.

«Ми повністю відмовилися від російських товарів, які у нас були. На сьогодні у нас немає жодного товару з російським знаком», — підкреслив глава «Київміськбуду».

Варто зазначити, раніше Ігор Кушнір прогнозував,що не варто чекати зменшення вартості квадратного метру. За оцінками аналітиків, у середньому по Києву ціни піднялися на 3,1%.