ІГОР КУШНІР: КРАЇНА МАЄ ЗРОБИТИ СТАВКУ НА ПІДТРИМКУ БУДІВЕЛЬНИКІВ

Коментуючи щорічний рейтинг легкості ведення бізнесу  Світового банку Doing Business, Глава правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір зазначив, що надання більшої підтримки будівельній галузі дозволило б підвищити показники держави ще на кілька пунктів.

«У рейтингу-2016 Україна посіла 83 місце серед 189 країн. Порівняно з аналогічними результатами минулого року, ми піднялись на 13 пунктів, і це позитивно, адже країну відмітили саме завдяки спрощенню реєстрації бізнесу.

Але, на мою думку, держава із таким потенціалом та прагненням до втілення реформ, могла б дати кращий показник. Пам’ятаю, у Doing Business-2014  Україна значно поліпшила свої позиції у питаннях дерегуляції будівельної галузі та отримання відповідних дозволів. І це не дивно, адже будівельна галузь є основним економікоутворюючим фактором України. Саме будівельний бізнес дає одні з найбільш вагомих вливань до бюджетів у вигляді податків. Думаю, паралельно із іншими реформами, країна має зробити ставку на підтримку будівельників. Це дозволить не лише покращити позиції у рейтингу Світового банку, більше того – це дозволить реально втримати економіку та дасть поштовх до її стабілізації та зростання», – зазначив Ігор Кушнір.

Нагадаємо, Україна піднялася на 13 позицій у щорічному рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку Doing Business-2016, посівши 83 місце. Експерти Світового банку зазначили, що ключовою реформою, яка сприяла підвищенню у рейтинзі, є спрощення реєстрації бізнесу.

Водночас, проблемними для бізнесу в Україні залишаються підключення до електромереж, отримання дозволів на будівництво, ведення транскордонної торгівлі і процедура банкрутства.

ІГОР КУШНІР: КРАЇНА МАЄ ЗРОБИТИ СТАВКУ НА ПІДТРИМКУ БУДІВЕЛЬНИКІВ