Незважаючи на найважчі геополітичні та економічні виклики, українське будівництво функціонує, показує результати, але несе відчутні втрати
Учора в Українському домі Конфедерація будівельників України провела чергові загальні збори. Лідери українського будівельного ринку не тільки підвели підсумки своєї роботи за попередні роки, але й обговорили шляхи виходу з кризи будівельної галузі та намітили подальший план дій.
Одним із факторів зростання економіки, на думку заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Романа Абрамовського є відродження державних житлових програм.
«У цьому контексті в першу чергу слід відновити роботу програми пільгового житлового кредитування молоді та програми доступного житла, що реалізується за механізмом 70 на 30», – зазначив заступник міністра і додав, що Мінрегіон працює над тим, щоби в наступному році у Державному бюджеті України були передбачені відповідні кошти на реалізацію цих програм.
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський під час свого виступу наголосив, що парламентський Комітет тісно співпрацює з КБУ над тим, щоби в найближчому майбутньому в Україні запрацювала програма доступного житла.
Своєю чергою Голова КБУ Лев Парцхаладзе зазначив, що економічна криза в країні відбилася і на темпах будівництва. За його словами, обсяг здачі житла у 2015 році впав на 18,2% у порівнянні з минулим роком. Прогнозоване падіння обсягу виконаних будівельних робіт складатиме близько 26%.
Але такі показники не привід опускати руки, вважають будівельники. Адже є і позитивні зрушення в галузі. Створена нова система реєстрації прав на нерухоме майно. Президент України підписав Закон «Про децентралізацію у сфері держархбудконтролю», запроваджується Інститут головних інспекторів будівельного нагляду. Ведеться активна робота по викоріненню корупції в галузі. Все це, вважає Віце-президент КБУ і очільник «Київміськбуду» Ігор Кушнір,допоможе будівельникам вистояти у непростих економічних умовах і дасть новий поштовх для розвитку.
«Тяжко, зі скрипом, з великим протистоянням окремих монополістів і попри акції «протестних заробітчан», будівельники зводять нові об’єкти і тримають галузь. Звичайно в таких умовах нам дуже потрібна підтримка держави. Негативні процеси в економіці позначились на темпах, на термінах, на обсягах, але ми все одно будуємо. Якщо буде підтримка державних програм, значить більше людей зможуть реалізувати свою мрію про власне житло, якщо зменшиться кількість інстанцій, які потрібно пройти забудовнику, щоб почати новий об’єкт, це відобразиться на вартості житла. Якщо зменшиться податковий тиск, будівельники зможуть зводити більше нових будинків. А це дасть розвиток всієї будівельної галузі, яка на сьогоднішній день є чи не основним рушієм економіки країни», – зазначив президент «Київміськбуду».