ІГОР КУШНІР: БУДІВНИЦТВО ПОДОРОЖЧАЛО НА 14%

З початку поточного року ціни на будівельно-монтажні роботи в Україні зросли на 13,9%. Тенденція зростання продовжиться і надалі, вважає Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір, коментуючи дані Державної служби статистки.

«Протягом останніх років чітко простежується стабільне зростання цін на будівельні роботи та вартість матеріалів. За минулий рік собівартість будівництва зросла на 30%.

У 2019 тенденція зберігається: згідно зі статистичними даними, з початку поточного року ціни на будівельно-монтажні роботи виросли на 13,9%. І це тільки початок!ІГОР КУШНІР: БУДІВНИЦТВО ПОДОРОЖЧАЛО НА 14%

На жаль, на сьогоднішній день забудовники не можуть впливати на ціну будматеріалів, на підвищення заробітних плат через відтік робітників у країни Європи. Вартість квадратного метра, крім матеріалів і самих робіт, формують витрати на землю, проект, мережі та інше. З огляду на постійне подорожчання енергоносіїв і зростання заробітної плати, нерухомість в подальшому буде тільки дорожчати», – зазначив Ігор Кушнір.

За його словами, неможливо здешевити квадратний метр, залишивши при цьому на належному рівні якість.

«Можна використовувати неякісні будматеріали. Можна знайти гастарбайтерів. Можна займатися самобудом. Можна все, що завгодно. Тільки нічим хорошим це не закінчиться для інвесторів!

Виходячи з цього, ціна квадратного метра – це запорука комфортного життя в якісно побудованому будинку. І на сьогоднішній день є всі передумови до її стабільного зростання», – підкреслив Ігор Кушнір.