ІГОР КУШНІР: УТЕПЛЮЄМО БУДИНКИ І ВСТАНОВЛЮЄМО СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ

      Зростання тарифів на опалення спонукає українців звертати увагу на енергозбереження при покупці житла в новобудові. Президент «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір про те, як в компанії утеплюють будинки, і які нові технології використовують.

ІГОР КУШНІР: УТЕПЛЮЄМО БУДИНКИ І ВСТАНОВЛЮЄМО СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ

       У «Київміськбуді» для утеплення будинків використовують мінеральну вату вата для обшивки фасадів, якісні склопакети з 3-5-камерним профілем, якісну цеглу не менше 250 мм, навісні вентильовані фасади.

          «Щоб забезпечити енергоефективність будинків, які зводить «Київміськбуд», ми використовуємо сучасні віконні конструкції з багатошаровим склінням, утеплюємо фасади мінераловатними плитами. Використовуємо більш ефективні типи теплоізоляції, застосовуємо ніздрюваті цементно-піщані блоки, встановлюємо індивідуальні котельні з високим ККД, теплові насоси, прилади поквартирного регулювання температури», – розповів Ігор Кушнір.

       За словами президента компанії, все це допомагає економити не менше 40% тепла в будинку.

       «Що стосується заходів із використанням альтернативних джерел енергії: вже готуємося встановлювати сонячні батареї на дахах у нових будинках. Зокрема, в ЖК «Mirax», в будинку на Лейпцизькій, в ЖК «На Лумумби» та ін. Ефект поки оцінити складно, будинки в процесі зведення, але впевнений, він буде значним і жителі по достоїнству оцінять застосування такої технології. Також в нових будинках будуть підзарядки для електромобілів», – розповів президент «Київміськбуду».