ІГОР КУШНІР: ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАРПЛАТИ БУДІВЕЛЬНИКІВ ПРИЗВЕДЕ ДО ПОДОРОЖЧАННЯ КВАДРАТНОГО МЕТРА

         Голова правління-президент «Київміськбуду» прокоментував рекомендацію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо визначення орієнтовного розміру кошторисної заробітної плати будівельників в 2018 році на рівні 5500-7800 гривень.

        «На сьогоднішній день більшість українських забудовників зіткнулася з проблемою браку робочої сили. Будівельники виїжджають на заробітки в Польщу і Чехію цілими бригадами, а швидко знайти їм кваліфіковану заміну не завжди можливо. Робота будівельників на майданчику є запорукою якості житла. А значить – обличчям будь-якого забудовника.

        Ініціатива профільного міністерства щодо визначення зарплати будівельників на рівні 5500-7800 гривень це перший крок до того, щоб робітники не лишали  українські будівництва в пошуках кращих доходів. Це великий позитив.

        Але потрібно відзначити, що такі нововведення позначаться на процесах організації будівництва і ринку в цілому. Фахівці «Київміськбуду» порахували, що підняття зарплати будівельників до зазначеного рівня призведе до збільшення вартості будівельних робіт зі зведення житла на 7%. Ймовірно, саме на стільки ж виросте і вартість квадратного метра», – зазначив Ігор Кушнір.

         Розмір кошторисної зарплати у будівництві враховується замовниками (інвесторами) при визначенні вартості будівництва на стадії розроблення проектної документації. По кожному конкретному об’єкту замовники будівництва приймають рішення щодо рівня кошторисної заробітної плати у складі вартості будівництва, виходячи з його виду та особливостей здійснення будівельних робіт на об’єкті. Визначена вартість будівельних робіт стосується нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення.