ІГОР КУШНІР: У ПЛАНАХ 7 НОВИХ МАЙДАНЧИКІВ НА 450 ТИС. “КВАДРАТІВ”

       Яким був 2017-й для ХК «Київміськбуд», чи вдалося реалізувати задумане і інші підсумки року в розмові зі СтройОбзором підводив Голова правління – президент компанії Ігор Кушнір.

       Ігор Миколайович, ось уже Новий рік, як то кажуть, на носі – настав час озирнутися назад. Так яким для вашої компанії видався 2017-й? Чи все із задуманого вдалося реалізувати?

        Рік як рік. Щось давалося легше, інше буксувало, по-різному було. В цілому, все намічене виконано. Як підсумок року – буде введено в експлуатацію понад 300 тис. квадратних метрів – приблизно такий же результат у «Київміськбуду» був і в 2016 році. Це говорить про стабільність компанії. Ми не зупиняємося і йдемо вперед наміченими темпами.

        А до фінішу в цьому році скільки об’єктів привели?

        Із закінченого – об’єкти на Освіти, Лумумби, Драгоманова, V черга Обухівської, Горлівська, Старокиївська, Панельна, кілька будинків на Новомостицькій/Замковецькій, ЖК в Тарасівці.

        На старт замість них поставили «новачків»? Будівництво нових об’єктів запустили?

        Ми планували в цьому році почати кілька нових об’єктів, що і було успішно зроблено. Це «Манхеттен», «Міракс», «Медовий», Каховська. Зараз вони знаходяться на активних стадіях будівництва. Наприклад, на Каховській, вже куплено майже 50% квартир, що не дивно.

        Під «дивно» що маєте на увазі?

        У «Київміськбуді» працює команда професіоналів, що дозволяє компанії йти в правильному напрямку, розвиватися, освоювати нові майданчики, успішно будувати і добудовувати будинки. Тільки в цьому році компанію удостоїли звання «Вибір України» і «Лідер року-2017», не кажучи вже про місця у всіляких рейтингах. Це чергове підтвердження першості «Київміськбуду» на ринку і позитивний знак для інвестора.

ІГОР КУШНІР: У ПЛАНАХ 7 НОВИХ МАЙДАНЧИКІВ НА 450 ТИС. "КВАДРАТІВ"

        І що, ніяких труднощів на шляху команди «Київміськбуду» не зустрічалося?

        На жаль, настрої в головах у деяких верств населення не змінилися, народ все ще схильний до протестних закликів. Це накладає відбиток і на роботу будівельної галузі, і на компанію зокрема. Весна і осінь традиційно є періодами загострень. До нас і з мітингами ходили, і роботу блокували, різне бувало.

        Як вдавалося все «розрулити»?

        Якщо приходять з питаннями інвестори, говоримо з ними, пояснюємо. У компанії створена ціла робоча група, куди кожен може прийти і отримати відповіді на всі питання. За умови, звичайно, що людина справді наш інвестор.

        А що, і не інвестори намагаються «наїхати»?

       Кілька разів приходили студенти з плакатами, але без чітких вимог і аргументів. Кажуть, хто платить, той і танцює. Дітей цих шкода, з них зробили інструмент в брудній боротьбі. А ще – перед зборами акціонерів на якомусь «середнячковому» каналі обов’язково випускають дві-три «об’єктивні» програми про роботу компанії, розповідають, як тут все погано і скрізь одна «зрада». Цей рік не був винятком. Але що було, те загуло. Благо, думаючих головою людей більше, тому особливо на компанію це ніяк не вплинуло. Будь-які труднощі, якщо подивитися на них під правильним кутом, це можливості. Вдалося подолати все!

       Але чому тоді темпи будівництва в цьому році особливо не наростили? Що на це вплинуло?

       Темпи залишилися на рівні 2016 року. Якщо почати гнати з метою збільшення обсягів, існує ризик  надлишку пропозиції. Але і зупинятися приводу не бачу. Тому була поставлена ​​певна мета, золота середина, до якої компанія рухалася. З огляду на, що все задумане здійснилося, стратегія правильна.

        Ігор Миколайович, а сама концепція компанії за цей рік якось змінилася? На що в основному робите ставку?

       «Київміськбуд» – це титан, на якому ґрунтується можливість людини купити власне житло. В цьому році було зроблено ще кілька кроків до того, щоб кожен, кому необхідно, міг це зробити. По-перше, це програма іпотечного кредитування з державним Укргазбанком. Під 7% річних можна за пару років безболісно виплатити квартиру. Також діють кілька програм між «Київміськбудом» і «Кристалбанком», в рамках яких кредити видаються на досить тривалий термін. І там, і там хороші умови. Крім того, до закінчення будівництва можна взяти розстрочку. А за умови стовідсоткової оплати, на об’єкти компанії надаються хороші знижки. На «Манхеттен», наприклад, до новорічних свят було вирішено зробити -25%. Іншими словами, чверть квартири в подарунок. В цілому, «Київміськбуд» пропонує багато можливостей для купівлі власного житла. Було б бажання, як то кажуть.

       Які з проектів вважаєте для себе найбільш успішними, а які, навпаки, не зовсім вдалими?

       Кожен проект «Київміськбуду» особливий по-своєму і має свого покупця. Особисто мені більше подобаються житлові комплекси, вони дають відчуття міста в місті. Відразу в голову приходять думки про комфорт, затишок, доступність послуг. З іншого боку, інноваційні об’єкти, такі як «Манхеттен», створюються для людей амбітних, активних, яким потрібно все, зараз і швидко. Будь-який проект, за який береться «Київміськбуд», є успішним. Тут без варіантів!

       Те, що подобається вам збігається з тим, що користується купівельним попитом? На який вид нерухомості в цьому році найбільший попит? У порівнянні з минулими роками тенденції тут помінялися?

       Тенденція не змінилася, квартири невеликих метражів все ще найбільш ходові.

       З чим це пов’язуєте?

       Основне пояснення цьому – зменшення кількості грошей у населення. Якщо копнути глибше, інтерес до маленьких метражів прокинувся саме коли почало хитати економіку. Такі квартири користуються попитом з кількох причин. По-перше, щоб хоч кудись вкласти гроші, які завтра можуть зникнути з «допомогою» інфляції. Тобто – сьогодні було на «однушку», а завтра не вистачить навіть на кладову. По-друге, з метою подальшої здачі. Житловий бізнес один з найстабільніших, особливо якщо мова йде про тривалий термін. По-третє, для себе/дітей/онуків – маленька площа є певною запорукою не дуже великих цифр в платіжках.

        На ваш погляд, така ж тенденція збережеться і в наступному році?

        Глобально, на мою думку, як тільки у населення зросте рівень життя, стандартні метражі знову повернуться в хід.

        Як відомо, в наступному році планують ухвалити  нарешті новий Генплан Києва-2025. Як це відіб’ється на діяльності вашої компанії? Працювати стане простіше і зрозуміліше або навпаки?

        Генплан потрібен однозначно! Він дасть чітке розуміння де і що має бути. Питання висотності, щільності, призначення землі будуть закриті. Це означає, що у міста з’явиться чітка карта розвитку. Працювати однозначно стане простіше і зрозуміліше!

        Конкретні плани на наступний рік вже є? Чи плануєте на новий рік нові проекти? Або будете добудовувати все, що вже розпочато?

       Звичайно, будемо доводити до розуму вже розпочате і починати нове. У планах на 2018 рік щонайменше 7 нових майданчиків приблизно на 450 тис. квадратних метрів. Думаю, що запустимо також кілька нових програм з хорошими умовами, щоб можливостей у людей з’явилося ще більше.

        А скільки, на ваш погляд, в Києві ще потрібно будувати, щоб «наситити» місто квадратними метрами?

       Якщо взяти статистику, в Києві офіційно проживає більше 2,8 мільйона осіб. За фактом, напевно, будуть всі 4 млн. При цьому житловий фонд міста налічує близько 65 млн. кв. метрів. Виходить, що на одного жителя припадає всього-на-всього 22 «квадрата», тоді як в країнах Європи цей показник в рази вище. Тому будувати є куди і для кого! Що «Київміськбуд» і буде робити в наступному 2018 році! І плани у нас на багато років вперед!