ІГОР КУШНІР: ЗАДІЛ НА 2019 РІК – 2 МЛН КВАДРАТНИХ МЕТРІВ

Голова правління – президент «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір розповів в інтерв’ю Стройобзор про підсумки роботи в році, що минає, перспективи на 2019 і про те, що купити власне житло – реально

Підбиваючи підсумки 2017го року в інтерв’ю СтройОбзор ви сказали, що в планах на 2018 рік щонайменше 7 нових майданчиків? Вдалося реалізувати задумане?

Так, вдалося навіть більше. Здали в експлуатацію все заплановане, в цілому це понад 300 тис. кв. м. Цього року в активній розробці у нас було 13 нових об’єктів, вони всі на сьогоднішній день є на сайті компанії. 7 із них у продажу. Тож рік був продуктивним, як і планувалося.

Ви також планували запустити в цьому році кілька програм з хорошими умовами, щоб можливостей у людей для купівлі житла було більше.

Є нова програма з Кристалбанком, в рамках якої квартиру можна купити під 0,01%. Крім неї, працює ще низка пропозицій від Укргазбанку і банку Глобус, у яких теж можна взяти іпотеку на вигідних умовах. Там різні відсотки і терміни, кожна людина може вибрати найбільш оптимальну саме для нього. Що важливо: в цьому році запрацювала державна програма «Доступне житло 50/50». «Київміськбуд» вже має кілька підписань таких договорів. Це вигідно і компанії, і людям. Крім того, постійно працює система знижок та інших лояльностей. Зараз до Нового року запровадили акцію, на умовах якої певні квартири можна купити з 30%-вою знижкою.

Тенденція така, що кожна людина може підібрати умови купівлі конкретно під себе. У когось є повна вартість, він отримує максимальну знижку, маючи можливість заощадити на ремонт! Хтось має небагато, він йде в банк, оформлює іпотеку, і вже завтра живе у своїй квартирі! На сьогоднішній день абсолютно кожна людина може купити квартиру! Потрібно тільки захотіти!

ІГОР КУШНІР: ЗАДІЛ НА 2019 РІК - 2 МЛН КВАДРАТНИХ МЕТРІВ

Якщо проаналізувати кількість і специфіку угод в цьому році, то які зміни в порівнянні з минулим 2017 роком? Квадратних метрів вдалося продати більше? На що більший попит?

Такі зведені підсумки зазвичай підраховуються в січні, рік ще не закінчився. Якщо спиратися на статистику попередніх кварталів, то продали приблизно на 15% більше, ніж минулого року. Попитом як і раніше користується житло невеликих метражів – як одно-, так і двокімнатні. Але квартири на три кімнати і дворівневе житло теж купують. Можу сказати, що покупець нерухомості став більш молодим і обережним, частіше цікавиться документами, стежить за ходом будівництва. За це йому спасибі. Купувати треба у надійних, тобто у нас.

В цілому рік вважаєте для себе вдалим? Чим найбільше пишаєтеся? Який проект можете назвати найвдалішим?

Кожен рік, протягом якого на майданчиках «Київміськбуду» ростуть будинки, вважаю вдалим. Не дивлячись на неоднозначні події, що відбуваються, компанія продовжує нарощувати і обсяги, і економічні показники, виплачувати дивіденди. Пишаюся колективом, пишаюся всіма проектами. А найбільше – проектом під назвою «Київміськбуд». Хтось скаже, що будуємо грубувато і стандартно. Зате наші квартири доступні всім. Житло – базова потреба кожного, і «Київміськбуд» в повній мірі може її задовольнити.

Наскільки компанія задіяна в будівництві соціальних об’єктів, інфраструктури? На яких умовах?

Майже в кожному новому житловому комплексі «Київміськбуду» є дитячий садок. Крім того, за минулий рік компанія побудувала і передала місту інженерних мереж на понад 140 млн грн. Якщо є замовлення на будівництво соціальних об’єктів від міста або держави, з радістю за них беремося. Але частіше будуємо за власною ініціативою.

Що в планах на наступний рік? Нові проекти будуть або плануєте добудовувати те, що вже розпочато?

Будуть і нові, і ті, що вже розпочато. Зупинятися не плануємо ні в якому разі. Як то кажуть, якщо зупинишся – заіржавієш. У компанії великий заділ на 2019 рік – 2 млн квадратних метрів. У розробці кілька десятків нових майданчиків. Наступного року плануємо запустити 4 нових об’єкта, і здати за підсумком приблизно 400 тис. кв. м. Все рухається своєю чергою і за планом. Нерухомість на сьогоднішній день залишається найкращим засобом заощадження і примноження грошей.

Чи слід очікувати у 2019му подорожчання вартості? З чим це пов’язано? Як може відбитися на попиті?

Нерухомість зростає в ціні постійно і буде це робити. Вартість матеріалів і комплектуючих не стоїть на місці, зростає вартість палива, транспортних послуг. Звідси і динаміка зростання цін на квадратні метри. Різкий стрибок цін на житло може спровокувати стрибок курсу долара, чого сильно не хотілося б. З іншого боку, ситуацію може нівелювати поява нових іпотечних програм. Попит залишиться, гроші найкраще працюють в нерухомості.

Ваші очікування від 2019? Інвесторам «Київміськбуду» чого можете побажати?

Хочеться стабільності, не тільки економічної, але і політичної. І хоч якоїсь передбачуваності. Але що б не сталося, впевнений, все в кінці-кінців буде добре.

Інвесторам – щастя, здоров’я, впевненості в завтрашньому дні, душевного спокою. І пам’ятати: «Київміськбуд» завжди добудовує до кінця! Компанія так працює 7й десяток років. І так буде завжди!