ІГОР КУШНІР: ЗАТРИМАННЯ «АКТИВІСТІВ»-ВИМАГАЧІВ ЦЕ ЛИШЕ ВЕРШИНА АЙСБЕРГА

Голова правління – президент «Київміськбуду» в авторській колонці для ABCnews щодо затримання Нацполіцією злочинної групи, яка шантажувала забудовників

У Києві затримали групу псевдоактивістів, які шантажували забудовників. Відкрито кримінальне провадження, здирникам світить до 12 років. Чисто по-людськи: велике спасибі! Добрий початок — половина діла. Хочеться, щоб такі розробки з успішним результатом стали системою, і винні були покарані. По суті своїй, вони є руйнівниками, які не дають нормально будувати і розвивати місто.

Відразу обмовлюся: будівельні організації повинні зважати на думку місцевого населення, знаходити компроміси, вести діалог. Але з реальними місцевими жителями, які дійсно проживають в прилеглих до будмайданчика будинках.

ІГОР КУШНІР: ЗАТРИМАННЯ «АКТИВІСТІВ»-ВИМАГАЧІВ ЦЕ ЛИШЕ ВЕРШИНА АЙСБЕРГА

Понад рік будівельна галузь живе в стані шторму. У Києві немає практично жодного будівельного майданчика, під парканом якої не вишикувалися б «мітингарі» із закликами блокувати будівництво.

Місцеві жителі висувають конкретні претензії. Поставити огорожу, прокласти дорогу, полагодити під’їзд, організувати заїзд вантажівок з іншого боку – все чітко, і можна вирішити. Як правило, невдоволення місцевих жителів вщухає з виконанням їх раціональних прохань.

З шантажистами справа йде по-іншому. По-перше, у них ніколи немає чітких вимог. Завжди одне й те саме – необґрунтоване «не хочемо, щоб тут будували». По-друге, вони провокують будівельників, супроводжуючи свої протести грамофонами, фаєрами і вибуховими пакетами. Приводять своїх журналістів. Інформація перекручується, підтягується суспільство, забудовника виставляють в негативному світлі.

Коли перший етап цього «марлезонського балету» вщухає, починаються ходіння ватажків «активістів». Основна маса протестуючих все ще може перебувати під парканом будмайданчика, а верхівка приходить до забудовника. В лоб називає суму за те, щоб спектакль припинився, а будівництво продовжилося. Хтось здається, платить, і будує далі. Хтось не ведеться, і вирішує питання в судах.

Вчорашнє затримання групи аферистів, які вимагали гроші, це тільки вершина айсберга. Таке групування далеко не єдине. Але це перший крок до нормального стану речей.