ІГОР КУШНІР: ЗАКОННО ПОБУДОВАНЕ ЖИТЛО НЕ МОЖЕ КОШТУВАТИ МЕНШЕ 16 ТИС. ГРН ЗА КВАДРАТ

        Ціна квадратного метра житла, побудованого з наявністю всіх необхідних документів, не може бути дешевшою за 15-16 тисяч гривень. Про це сказав Голова правління – президент «ХК« Київміськбуд » Ігор Кушнір, коментуючи інформацію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо середньої вартості будівництва житла.

        «За інформацією профільного Міністерства, будівництво одного квадратного метра житла в Києві коштує 13 849 гривень. Важливо розуміти, що це «нульова» цифра! До неї необхідно додати вартість землі (а в Києві вона дорога), пайові внески і рентабельність. На виході для покупця ціна за один квадратний метр становить 15-16 тис. грн. Це мінімальний економічно-обгрунтований показник. І він не може бути нижчим за цю цифру», – пояснив Ігор Кушнір.

ІГОР КУШНІР: ЗАКОННО ПОБУДОВАНЕ ЖИТЛО НЕ МОЖЕ КОШТУВАТИ МЕНШЕ 16 ТИС. ГРН ЗА КВАДРАТ

       За словами Президента «Київміськбуду», купівля житла, квадратний метр якого коштує дешевше 15-16 тисяч гривень, є дуже ризикованою.

       «Як забудовник може поставити ціну, нижче зазначеної? Це або найдешевші, а значить не якісні, будматеріали. Або робочі з вулиці, які не мають відповідної кваліфікації. Або відсутність законно оформленої землі. Або все це разом. У будь-якому випадку, це призведе до проблем. У кращому випадку – будинок не введуть в експлуатацію. У гіршому  –  будинку не буде взагалі, і інвестор залишиться без грошей і житла.

       Ціна квадратного метра – це перший фактор, на який звертає увагу покупець. Він же є одним з основних маркерів законності будівництва», – підкреслив Ігор Кушнір.