«КИЇВМІСЬКБУД» ВІДБУДУЄ ПАМ’ЯТНИК МАГДЕБУРЗЬКОМУ ПРАВУ

  Пам’ятник Магдебурзькому праву на київському Подолі один із найстаріших в столиці. Поставлений на честь повернення місту в 1802 році Магдебурзького права (міське право, за яким міста звільнялися від управління і суду феодалів), яке воно вперше дістало ще у 1494 році. Також, його називають нижнім пам’ятником святому Володимиру, бо за легендою, саме на цьому місці  князь хрестив дванадцятьох своїх синів. Сходи, що з’єднували Олександрівський узвіз і набережну Дніпра спорудили у 1915 році. Останній раз капітальний ремонт проводився в 1987 році.

«Коли я вперше побачив, у якому занедбаному стані знаходиться як власне пам’ятник, так і прилегла територія, я був глибоко вражений. Ми дамо цьому знаменному місцю нове дихання, зробимо його комфортним і доступним для відвідування», – сказав Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

        Роботи з реконструкції проводить  ПАТ «ХК «Київміськбуд». Силами Холдингової компанії буде відновлено сходи та колону. Завершити роботи планують до 28 липня – 1025-річчя Хрещення Русі. Вартість робіт складає близько 10 мільйонів гривень.
«Сходи будуть абсолютно автентичні, − розповів Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір. Ми намагаємося максимально реставрувати цю історичну споруду. Колона Магдебурзькому праву – пам’ятник архітектури, тому він буде відроджений у своєму історичному вигляді. Інша справа, що для реконструкції будуть використовуватися сучасні матеріали і застосовуватись новітні технології по укріпленню схилу».

Архітектори завершують детальну розробку відновлення пам’ятника. Після реконструкції Поштової площі це місце буде об’єднане з оновленою набережною, відтак територія у майбутньому стане одним із найулюбленіших та популярніших місць серед киян та гостей міста.
А під час Великої толоки з території пам’ятника Магдебурзькому праву вивезли кілька тон сміття, висадили дерева та кущі, які, окрім декоративної функції, захищатимуть схили від зсувів.