«КИЇВМІСЬКБУД» ПЕРЕДАВ «ЕЛІТІВЦЯМ» 18 КВАРТИР У ЖК НА ГАРМАТНІЙ

 Холдингова компанія  передала постраждалим від афери «Еліта-Центр» інвесторам понад 1000 кв.м. житла у нових будинках

У нових будинках, що зведені по вул. Гарматній, свої квартири отримали 18 інвесторів, які стали жертвами афери групи компаній «Еліта-Центр». Загальна площа квартир, які передаються місту для забезпечення «елітівців» житлом, понад 1000 кв.м. У першому будинку 11 квартир загальною площею 670 кв.м, у другому – 7 квартир на 439 кв.м.

«Афера з «Еліта-центр», від якої постраждали люди, завдала неабиякої шкоди іміджу усієї будівельної галузі. Ми, як потужна будівельна організація, маємо інструменти та можливості допомогти, тому і взялися за це: частину від збудованих по вул. Гарматна, 39-Г квартир, ми передаємо місту для забезпечення житлом постраждалих інвесторів», – повідомив президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір.

«КИЇВМІСЬКБУД» ПЕРЕДАВ «ЕЛІТІВЦЯМ» 18 КВАРТИР У ЖК НА ГАРМАТНІЙ

 

У цілому ж,  «елітівці» отримали від компанії 235 квартир площею понад 17 тисяч кв.м.

«Звичайно, що потужний будівельний холдинг не міг залишатися осторонь, коли люди опинилися в такому складному становищі. «Київміськбуд» – перша будівельна компанія, яка одразу прийшла їм на допомогу», – підкреслив Ігор Кушнір. 

Втім, він додав, що не знімає провини за цю ситуацію й з самих інвесторів. Адже сумнозвісна афера відбулась ще й тому, що люди, не перевіривши інформацію про забудовника, «купилися» на дуже низьку вартість квадратного метру, яку пропонувала реклама.

«Інвестори – свідомі, дорослі люди. Вони повинні розуміти, куди і на яких умовах інвестують. Тим більше, що у вік інформаційних технологій, зовсім не важко відшукати потрібну інформацію, почитати форуми про нерухомість. Але, як показує практика, все одно йдуть і несуть туди гроші, орієнтуючись тільки на ціну», — зазначає він.

«КИЇВМІСЬКБУД» ПЕРЕДАВ «ЕЛІТІВЦЯМ» 18 КВАРТИР У ЖК НА ГАРМАТНІЙ

 

Варто нагадати, що афера здійснювалася через укладання громадянами договорів із інвестиційно-будівельною компанією «Еліта-Центр» про пайову участь у будівництві будинків у різних районах Києва. Пропонована вартість квадратного метра житла становила від 3025 грн., при стовідсотковій сплаті вартості житла пропонувалася знижка до 3 %. Перший житловий будинок планувався до здачі у другому кварталі 2006 року. Низка фінансових структур пропонували кредити на житло, багато людей вкладали багаторічні заощадження, та позичені кошти. Загалом було ошукано 1 759 осіб.  Правоохоронні органи стверджують, що загальна сума коштів отриманих таким чином шахраями, сягнула 400 млн гривень.