Холдинг, за ініціативи президента компанії Ігоря Кушніра, надала місця для поселення кримчан..
Валіза – вокзал – Київ. Популярна нині приказка в один день стала реальністю для молодої мешканки Криму Юлії Нагорної. Після референдуму 16 березня, жінка, яка не захотіла відмовлятися від українського громадянства, була змушена виїхати з півострова на материкову Україну.
«Після референдуму, коли ми подивилися, що відбувається, як відбувається і дізналися про те, що зберегти громадянство українське неможливо, нас просто звідти виживуть. Я зрозуміла, що ми не можемо залишитися вдома, на жаль, – говорить Юлія.
Щодня до Київського центру з прийому біженців з Криму, звертається 80-100 людей. Саме сюди звернулись Юлія, після того, як місяць жила у знайомих разом з чотирирічним сином. Тут їй запропонували тимчасово пожити в готелі-гуртожитку «Київміськбуду».
Сьогодні тут проживає кілька родин мешканців Криму, які виїхали із півострову на материкову частину України.
«Коли ми дізнались про те, що сьогодні є люди, які з політичних мотивів не можуть більше жити у Криму, та переїжджають на материк, то Ігор Миколайович Кушнір спільно з трудовим колективом прийняли рішення щодо того, аби допомогти їм, – говорить Директор департаменту з адміністративних питань ПАТ «ХК «Київміськбуд» Юрій Зубко. – Ми можемо трохи потіснити наших будівельників і прийняти до гуртожитків людей, які сьогодні потребують тимчасового проживання у Києві. Сьогодні ми реалізуємо таку програму, надаючи можливість проживання кримчанам у наших гуртожитках».
Він підкреслив, що за потреби компанія готова надати необхідну кількість ліжко-місць у гуртожитках, які має у підпорядкуванні.
«Ніяких обмежень для людей, які потребують місця проживання, ми не створюємо і не ставимо жодних умов. Скільки їм потрібно буде, стільки вони і будуть там жити. Ми також дивимось на спеціальності цих людей і по можливості сприяємо у їх працевлаштуванні», – зазначив Ю.Зубко.
Проживання у гуртожитках безкоштовне. На харчування мерія виділяє талони, еквівалентністю 100 гривень на день на одну людину.
Цю інформацію підтвердив директор ВП «Оберіг» ПАТ «ХК «Київміськбуд» Адріан Прокопенко. Він повідомив, що селять людей терміном на 12 діб, потім варто переоформлювати довідки. Це швидше необхідно приймаючій стороні, ніж поселенцям, але в жодному випадку людей на вулицю по закінченні терміну перебування у гуртожитках виселяти не буде.
Також, як повідомив Юрій Зубко, «Київміськбуд» намагається не тільки надати кримчанам тимчасове житло, а й допомогти у питанні працевлаштування і запропонувати роботу, якщо людина має будівельну спеціальність.