«КИЇВМІСЬКБУД» СЕРЕД ЛІДЕРІВ ПРОВІДНИХ БУДІВЕЛЬНИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ.

Видання «Комерсант-Україна» оприлюднило щорічний рейтинг ТОП-50 провідних компаній. 11 галузевих аналітиків вираховували  показники діяльності 500 найбільших підприємств і бізнес-груп країни незалежно від їх форм власності. «Київміськбуд» взяв «срібло» у загальному рейтингу будівельного ринку і зберіг лідерство серед будівельних компаній, що зводить житло.

Дослідження  ставило за мету не тільки назвати кращі компанії країни, а й простежити динаміку розвитку десяти найбільших галузей реального сектору економіки. Анкети отримали понад 800 вітчизняних компаній.  Методологія рейтингу базувалась не на оціночних судженнях учасників ринку, а на об’єктивних фінансових і не фінансових показниках компаній у порівняні з результатами діяльності за минулий рік. Причому, враховувалися показники тільки українських активів, що дозволило більш точно оцінити позиції кожного підприємства саме в рамках вітчизняного народного господарства. На думку організаторів рейтингу ТОП 50, такий підхід дає можливість по-перше, виявити в країні нові компанії, нових лідерів галузі, по-друге – побачити реальний поточний стан української економіки.

Основувалось дослідження на фінансових показниках, які були  доповнені рядом якісних характеристик, в залежності від сфери діяльності компанії. Тобто, експерти  визначали не просто успішність компанії з позиції прибутковості, але і наскільки ефективно використовуються ними наявні ресурси та активи. Враховувалася вартість активів підприємства, обсяги амортизаційних відрахувань, сума сплачених податків, масштаби зовнішньоекономічної діяльності та ін. Крім того, для кожної компанії був розрахований коефіцієнт співвідношення прибутку до розміру активів. Для кожної з галузей економіки були окремо розроблені близько 15 критеріїв якісної оцінки активів. Окремо були визначені універсальні критерії та коефіцієнти, на підставі яких розраховувалася таблиця «50 провідних компаній України».

За словами Олексія Насадюка, керівника аналітичної групи дослідження, позиції компаній в галузевих рейтингах і в підсумковій таблиці в окремих випадках не збігаються. Адже в межах специфіки досліджуваного сектора економіки вагомість того чи іншого критерію в рамках галузевих рейтингів і при розрахунку підсумкової таблиці набувала різні значення.

Холдингова компанія «Київміськбуд» як і минулого року зберегла передові позиції у галузі нерухомості, посівши 2 місце у загальному рейтингу будівельної галузі і залишаючись незмінним лідером серед компаній, що зводять житло.

   Ігор Кушнір, Голова правління – президент ПАТ «ХК «Київміськбуд»: «Другий рік поспіль аналітики компанії «Фінансовий клуб» визнають «Київміськбуд» одним із найкращих підприємств країни. Наші позиції у рейтингу ТОП 50 видавництва «Комерсант» мене, як керівника холдингу, радують. У загальному рейтингу будівельної галузі нас обійшов тільки «Альтком», а це величезна фінансово-промислова група, яка має свої представництва у 12 областях країни і займається не тільки зведенням житла. Серед компаній, що будують житло для людей, ми безумовні лідери, хоча, мушу визнати, що нам в спину  дихають нові компанії. Значить, потрібно працювати ще більш активно, більш якісно. «Київміськбуд» понад півстоліття лідер будівельної галузі. І першістю своєю ми не поступимося».

Прозорість проведених розрахунків і коректність підсумкових показників підтверджено спостережною радою проекту. До її складу увійшли міністр фінансів України Юрій Колобов, співголова української частини комітету парламентського співробітництва Україна – ЄС Петро Порошенко і президент «Європейської бізнес асоціації», генеральний директор інвестиційної компанії «Dragon Capital» Томаш Фіала.

Видання «Комерсант-Україна» : Рейтинг ведущих компаний строительного рынка и сектора недвижимости.