«КИЇВМІСЬКБУД» ЗАКІНЧИВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ IT-ENTERPRISE

Система дозволила оптимізувати основні бізнес-процеси компанії

У другому кварталі 2014 року в «ХК «Київміськбуд» завершився черговий проект впровадження ERP-системи IT-Enterprise. Підвищення прозорості процесу реалізації нерухомості, а також посилення контролю політики ціноутворення будівельного холдингу були пріоритетними завданнями проекту впровадження ERP-системи IT-Enterprise. В рамках даного проекту компанія «Київміськбуд» прагнула на власному прикладі продемонструвати будівельному ринку України сучасний підхід до ефективного управління бізнес-процесами.

Президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір про цілі проекту IT-Enterprise: «Наша компанія постійно прагне до підвищення якості будівельних робіт. Також ми весь час працюємо над розвитком системи управління підприємством. У ході проекту впровадження ERP-системи IT-Enterprise нашим пріоритетом є удосконалення стратегії продажів об’єктів будівництва та трансформація її в максимально клієнтоорієнтовану. Ми прагнули до того, щоб цінова політика холдингу була обґрунтованою як для керівництва, так і для наших споживачів».

«КИЇВМІСЬКБУД» ЗАКІНЧИВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ IT-ENTERPRISE

Метою впровадження системи було забезпечення керівництва холдингу актуальною оперативною інформацією по об’єктах нерухомості в необхідних розрізах. В IT-Enterprise був налагоджений оперативний облік і контроль за актуальною інформацією по об’єктах будівництва та інвесторам, забезпечена можливість швидкого доступу до повної історії роботи по кожному об’єкту нерухомості та отримання управлінської звітності по реалізації нерухомості.

«Система IT-Enterprise дозволила оперативно проводити аналітику за необхідними параметрами об’єкта. Наприклад, ми в лічені секунди можемо дізнатися на які квартири великий попит, скільки квартир якої площі продано і т.і. Крім того, ми можемо оперативно відстежувати на якому етапі продажу знаходиться конкретний об’єкт нерухомості. Таким чином, володіючи достовірною інформацією щодо продажу та стану об’єктів будівництва, керівництво має можливість більш точно прогнозувати продаж і приймати відповідні обґрунтовані управлінські рішення», – говорить заступник директора департаменту реалізації нерухомості ПАТ «ХК «Київміськбуд» Олена Басанько.

У рамках вдосконалення бізнес-процесів Холдингу особливу увагу було приділено фінансовому контролю. Запровадження системи сприяло оптимізації та посиленню контролю фінансових надходжень, зокрема встановлено автоматичне оповіщення керівництва компанії про поточну заборгованість, контроль процесу роботи з боржниками та ін.

«У Холдингу були впроваджені сучасні методики фінансового контролю виконання договорів. Система IT-Enterprise автоматично відстежує надходження оплат згідно графіків фінансування, виконує розсилку звітів з аналізу поточної заборгованості в режимі реального часу. Ми маємо чітке уявлення які надходження і від яких інвесторів заплановані в поточному місяці», – пояснює Микола Можарівський, начальник відділу супроводу договорів. – «Крім того, значно скоротився час на підготовку зведень по заборгованості, довідок про оплату».

Проект IT-Enterprise, спрямований на вдосконалення системи продажів, є розвитком комплексного проекту впровадження ERP на підприємстві, що включає управління закупівлями і забезпеченням об’єктів будівництва, управління фінансами та бюджетуванням, контрактно-договірною діяльністю, управління ресурсами, відносинами з підрядниками і постачальниками, управління персоналом та розрахунок заробітної плати, бухгалтерський і податковий облік, управління електронним документообігом.

«У «Київміськбуді» станом на сьогоднішній день оптимізовані основні бізнес-процеси: від забезпечення об’єктів будівництва до управління фінансами. Реалізувавши даний проект, ми зробили ще один крок вперед в управлінні нашим підприємством. Проект дозволив посилити контроль за економічною діяльністю холдингу, надалі наше керівництво має можливість контролювати в режимі реального часу весь процес купівлі/продажу, від реєстрації заявки клієнта до моменту повного розрахунку і оформлення правовстановлюючих документів», – підсумовує директор Департаменту інформаційних технологій і зв’язку ПАТ «ХК «Київміськбуд» Денис Марк.

«КИЇВМІСЬКБУД» ЗАКІНЧИВ ЧЕРГОВИЙ ПРОЕКТ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ IT-ENTERPRISE