НЕРУХОМІСТЬ У ВСІ ЧАСИ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НАЙБІЛЬШ ПРИВАБЛИВОЮ СФЕРОЮ ДЛЯ ІНВЕСТУВАННЯ, – ІГОР КУШНІР

Інвестування у нерухомість та будівельну сферу становить найбільшу частину від загального обсягу інвестицій в економіку та розвиток Києва

Таку думку висловили учасники засідання Київського інвестиційного агентства. Зокрема, мер Києва Віталій Кличко заявив, що найбільше інвестицій у столиці припадає на будівництво. Він підкреслив, що ситуація у сфері інвестицій непроста. Минулого року вдалося залучити 1,1 млрд грн коштів. І на сьогодні, у доволі складній економічній ситуації, найбільш привабливою сферою для інвестування залишається нерухомість.

Найбільшою проблемою залучення інвестицій, особливо в інші сфери окрім будівництва, залишається складне урегулювання цих процедур, вважає президент ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір.  

«На сьогоднішній день для того, щоб підійти до процесу будівництва, потрібно зібрати близько тисячі підписів і витратити два роки життя. Ось це і називається: підготовка до будівництва. І це я навіть не беру до уваги фінансові вкладення. Будь-яке будівництво до етапу отримання дозволів обходиться мільйонів в 5-6 грн. І це не рахуючи того, що потрібно обходити тисячі кабінетів».

За словами Ігоря Кушніра, на практиці зараз не працюють законопроекти щодо відведення землі. Система ДАБІ, в порівнянні з роботою в інших державах, дещо недосконала. Податковий тиск є одним із найболючіших питань будівельників. Крім того, не впорядкований порядок сплати пайових внесків. Все це не сприяє роботі будівельної галузі.

«Але ми справляємося з цими проблемами, тому що налаштовані на позитивний результат. Адже прекрасно розуміємо, що розвиток будівельної галузі це шлях виходу з економічної кризи: кожна інвестована у будівництво гривня приносить державі у п’ять разів більше», – підкреслив Ігор Кушнір і додав, що минулого року обсяг залучених компанією інвестицій зріс на 22% і склав 3,3 млрд. грн., з яких 90% – кошти населення.

 

НЕРУХОМІСТЬ У ВСІ ЧАСИ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НАЙБІЛЬШ ПРИВАБЛИВОЮ СФЕРОЮ ДЛЯ ІНВЕСТУВАННЯ, - ІГОР КУШНІР