ЗВІТ ПРАВЛІННЯ ПАТ « ХК «КИЇВМІСЬКБУД» ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЯЛЬНОСТІ КОМПАНІЇ В 2013 РОЦІ.

На Загальних Зборах акціонерів , яке відбулося 30 квітня 2014 , перед акціонерами звітував виконуючий обов’язки Голови правління – президента Андрій Джигіль.

Шановні акціонери, колеги!
Шановні запрошені!

Я радий бачити Вас на загальних зборах Компанії. Сьогодні Правління звітує за діяльність Компанії в 2013 році.

Ми як і весь український народ знаходимося сьогодні на дуже важливому, хоча і важкому етапі розвитку країни. І ми ставимо перед собою мету не втратити перспективи подальшого розвитку Компанії та внесення своєї лепти у розвиток держави.

У 2013 році вся діяльність Компанії була спрямована на збереження лідерських позицій на ринку будівництва житла та репутації надійного забудовника , а також на поліпшення фінансових показників діяльності.

Слід зазначити , що в цьому напрямку нам вдалося виконати поставлені на попередніх зборах завдання. У 2013 році частка житла побудованого Компанією в Києві становить 17% від загального обсягу побудованого житла.

         Ми цього року ввели в експлуатацію будівельних об’єктів більш ніж 437 тис. кв.м., з них по місту Києву більш 422 тис.кв.м.

Так у місті Києв , в 2013 році було введено в експлуатацію:

– 16 житлових будинків на 3440 квартир загальною площею 261,4 тис. кв. м. ( зростання – понад 16 відсотків);
– 9 паркінгів на 1483 машиномісць площею 53,5 тис.кв.м ;
– 5 об’єктів громадського , торговельного , офісного та побутового призначення загальною площею 23,2 тис. кв. м;
– 2 спортивно-оздоровчих комплексу загальною площею 17,8 тис. кв.м;
 1 навчальний заклад – загальноосвітня школа на 33 класи загальною площею 17,9 тис. кв.м.
– вбудовано- прибудованих приміщень загальною площею 51,9 тис.кв.м.;

Крім того, введено в експлуатацію 2 житлових будинки в смт. Оренда АРК Крим на 113 квартир загальною площею 10,5 тис. кв.м.

Таким чином , свої зобов’язання викладені на попередніх зборах ми виконуємо в повному обсязі.

Щодо перспектив слід зазначити, що вжитими заходами сформовано пускову програму на 2014 рік, підготовлено задільну програму на 2015 рік і ведуться роботи з підготовки програми на 2016 рік. Слід зазначити , що за плановими показниками , наявності об’єктів будівництва ми плануємо зростання виробництва на 10-12 % щорічно.

Для виконання поставлених нами завдань і виконання пускових програм на сьогодні в стадії будівництва знаходяться:

– 52 житлових будинки на 13 тис. квартир , загальною площею більш ніж 854,0 тис. кв.м. , з вбудовано – прибудованими приміщеннями площею 50,0 тис. кв.м. та паркінгами на 2134 машиномісць;
– 4 об’єкта нежитлового призначення загальною площею близько 30 тис. кв.м.

Портфель Компанії в даний час складається з 57 об’єктів нерухомості.

   Про фінансовий стан Компанії в 2013 році :

чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 2,1 млрд. грн;
чистий прибуток в 2013 році склала 80,5 млн. грн.;
сплачені до державного , місцевих бюджетів , державних цільових фондів понад 93 млн. грн. податків , зборів та інших обов’язкових платежів.

На попередніх зборах обсяг залучення інвестицій прогнозувався у розмірі 15%, але результати перевершили прогнози. У 2013 році обсяг залучених інвестицій зріс на 22,7% і склали 2,7 млрд. грн. , і – 90% цих інвестицій – кошти населення.

У 2013 році Компанія значно наростила обсяги замовлень , що фінансуються за рахунок Державного та місцевих бюджетів. Протягом року ми приймали участь в 16 конкурсних торгах , в 11 з них визнані переможцем на суму більше 302 млн. грн.

Назву деякі з них:
–   капітальний ремонт 3 дошкільних навчальних закладів у Деснянському , Дарницькому , Голосіївському районах м. Києва;
–   реконструкція та розширення загальноосвітньої школи в м. Фастові;
–   реставрація сходів до пам’ятника Магдебурзькому праву у Подільському районі м. Києва;
–   роботи з реабілітації пішохідної зони від Поштової площі до Паркового мосту через річку Дніпро;
–   будівництво комплексу будівель Посольства Республіки Білорусь в Україні.

Є у нас також проблема: наша гордість – проведення робіт з реконструкції Національного спортивного комплексу « Олімпійський» не тільки не принесла доходів, а й призвела до заборгованості держави за виконані роботи на об’єкті , на суму більше 32,2 млн. грн. і , у зв’язку з переходом в 2013 році на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку , було зроблено формування резерву на суму цієї заборгованості.

Багато зусиль в 2013 році приділялася зменшенню дебіторської заборгованості і, як наслідок , було досягнуто позитивних рішень на суму більше 55,8 млн. гривень.

У 2013 році були продовжені роботи по звільненню Компанії від невластивих функцій , а саме передано 134 об’єкта і планується передати в 2014 році ще 454 об’єкта.

З них:

–   передано на баланс « Київенерго» 101 об’єкт електропостачання та планується передати цього року ще 27 об’єктів;
–   передано на баланс « Київенерго» 10 об’єктів теплопостачання та планується передати цього року ще 14 об’єктів;
–   передано на баланс « Київміськсвітло » 12 об’єктів і планується передати цього року ще 14 об’єктів;
–   передано на баланс « Київводоканалу» 8 об’єктів ( водопровідні мережі ) планується передати цього року ще 191 об’єкт;
–   плануємо передати на баланс « Київводоканал » цього року 137 об’єктів ( каналізаційних мереж);
–   передано на баланс « Київгаз» 3 об’єкта і планується передати цього року ще 2 об’єкта;

Зазначені заходи дозволили скоротити в 2013 році витрати Компанії на обслуговування та ремонт вищезазначених об’єктів більш ніж на 5 млн гривень.

Компанія продовжує брати участь у державній та міською програмою будівництва « Доступного житла» і за підсумками минулого року підтвердила статус основного оператора в Україні . У 2013 році за цією програмою було укладено 207 договорів :

–    135 квартир за програмою «Здешевлення вартості іпотечних кредитів для населення»;
–    72 квартири за програмою «70/30».

Це дозволило залучити приватних інвестицій громадян на загальну суму 122,44 млн. грн.

У 2014 році Компанія готова була передати по цих програмах 935 квартир. Однак у зв’язку з внесенням змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” реалізація програми «Доступне житло» на сьогодні припинена.

Не забули ми в 2013 році про постраждалих від афери групи компаній «Еліта – Центр». У 2013 році – передано 46 квартир:
–     8 квартир по вул. Хорольська, 1-А;
–     38 квартир у трьох будинках по вул. Драгоманова , 40 .

У 2014 році планується передати ще 56 квартир і виконати свої зобов’язання Компанії перед постраждалими ( 102 квартири).

Протягом 2013 Компанією тривала робота з повернення незаконно відчужених акцій товариств , які їй належали. У звітному періоді Компанією прийнято участь у Загальних зборах 20 акціонерних товариств , і одержано дивідендів на суму більше 3 млн. гривень.

Триває вдосконалення роботи Ради директорів , який забезпечує стратегічний розвиток учасників , розробку важливих управлінських рішень , регулює спірні питання, що виникають між учасниками.

Дитячим будинок «Малятко» Компанія займається майже 25 років. На сьогоднішній день в дитбудинку «Малятко» знаходиться більше ста дітей-сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування.

У 2013 році були проведені ремонтні роботи покрівлі , спальних , сантехнічних приміщень , воріт , огорожі та літніх павільйонів . На прохання директора дитбудинку старий басейн був переобладнаний в новий дитячий майданчик.

Уважно стежимо і за здоров’ям наших співробітників. До їхніх послуг потужний медичний центр з новітнім обладнанням та високопрофесійними фахівцями – «Медбуд». У 2013 році клініка «Медбуд»  святкувала своє 20-річчя з дня заснування.

На особливому рахунку ветерани «Київміськбуду». Рішенням правління компанії наші старші співробітники – Героїв України , Героїв Соціалістичної праці взяти під повну опіку . Всі вони отримують щомісячну ( довічну ) матеріальну допомогу до пенсії.

Проаналізувавши підсумки виробничо-інвестиційної діяльності Компанії за 2013 рік, Правління позначило напрямки діяльності Київміськбуду на 2014 рік.

          Основні завдання розвитку на 2014 рік.

– Забезпечення виконання пусковий програми будівництва житла на 2014 рік і відрядної програми будівництва житла на 2015 рік і як наслідок збільшення обсягів житлового будівництва.

– Участь у реалізації соціальних програм з розвитку будівництва доступного житла.

– Продовження роботи з позбавлення Компанії від невластивих функцій шляхом передачі в комунальну власність міста мереж і споруд інженерної інфраструктури.

– Продовження роботи з впровадження нових механізмів залучення інвестицій.

 Виконання всіх цих заходів призведе до зростання основних показників фінансово-господарської діяльності Компанії і як наслідок до збільшення суми виплат дивідендів акціонерам Компанії.

Враховуючи вищезазначене, Правління пропонує зборам акціонерів затвердити звіт роботи за 2013 рік, визнати роботу Правління Компанії задовільною та узгодити основні напрямки розвитку Товариства на 2014 рік.

            Спасибі за увагу !