ЗВІТ ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ – ПРЕЗИДЕНТА ПАТ «ХК «КИЇВМІСЬКБУД» ІГОРЯ МИКОЛАЙОВИЧА КУШНІРА НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ АКЦІОНЕРІВ КОМПАНІЇ 09 КВІТНЯ 2013 РОКУ.

Звіт
Голови правління – президента ПАТ «ХК «Київміськбуд»
Ігоря Миколайовича Кушніра
на Загальних зборах акціонерів Компанії 09 квітня 2013 року.

 Шановні акціонери, колеги!

  Шановні запрошені!

ЗВІТ ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ – ПРЕЗИДЕНТА ПАТ «ХК «КИЇВМІСЬКБУД» ІГОРЯ МИКОЛАЙОВИЧА КУШНІРА НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ АКЦІОНЕРІВ КОМПАНІЇ 09 КВІТНЯ 2013 РОКУ.         Правлінню і мені особисто є про що звітувати за підсумками діяльності Компанії у 2012 році, впродовж якого відбулися значні зміни як в будівельній галузі, так і в державі. У 2012 році Компанія зберегла свої позиції на ринку нерухомості України, і значно їх зміцнила. Київміськбуд продемонстрував зростання фінансових та операційних показників, а також продовжив реалізацію поточних  проектів.

      Цифри такі:

–  дохід від реалізації продукції склав – 2,6 млрд. грн., це на 7% більше ніж у 2011 році;
–  чистий прибуток склав більш ніж 144 млн.грн., що на 6% більше ніж у 2011 році (136,5 млн.грн).

У 2012 році обсяг залучених інвестицій зріс на 69,2% і склав       2,2 млрд. грн (для порівняння з 2011 роком 1,3 млрд.грн.). 90% цих інвестицій – кошти населення. А в 2013 році ми сподіваємося збільшити цю цифру на 15%. До державного та місцевого бюджетів Компанією було сплачено понад 80 млн. грн., що в 1,5 рази більше ніж у 2011 році. Багато зусиль у 2012 році приділялось зменшенню дебіторської заборгованості і як наслідок вона зменшилась більш ніж на 93 млн. гривень або на 44,3%.
У 2012 році в столиці було введено в експлуатацію 15 житлових будинків на 2 774 квартир загальною площею понад 224 тис.кв.м. Зростання обсягів будівництва по відношенню до 2011 року  склало 5%, а якщо врахувати будівництво в регіонах (здані будинки в Бучі та в Житомирі), це ще плюс 7% або 17 тис. кв.м.
Крім того, побудовано та введено в експлуатацію торговий центр по проспекту Петра Григоренка, 9 підземних паркінгів на 1433 місце та криту автостоянку на 91 місце.
Чим особливо пишаємося – у повному обсязі, у зазначенні терміни  Компанія завершила реконструкцію Національного спортивного комплексу «Олімпійський». І хоча робота на цьому об’єкті не принесла фінансових прибутків Компанії, але, завдяки їй вдалося значною мірою стабілізувати роботу організацій, які входять до складу Компанії, не допустити втрати їх кадрового та виробничого потенціалу в час кризи.Досвід роботи на Національному спортивному комплексі «Олімпійський» знаходить впровадження на інших об’єктах та сприяє підвищенню якості продукції.
Сьогодні ми ведемо роботи на 34 будівельних майданчиках і плануємо в цьому році ввести в експлуатацію 17 будинків в Києві площею більше 260 тис. кв.м. Також планується ввести в експлуатацію 5 об’єктів офісного та торговельно-побутового призначення, 3 спортивно-оздоровчих комплекси, 6-ти поверхову автостоянку на 700 машиномісць в житловому масиві Позняки, підземний паркінг на 77 машиномісць в житловому масиві «Осокорки». У 2013 році буде закінчено будинок елітного класу в селищі Ореанда (м. Ялта) на 93 квартири.

        Ми розпочали будівництво:

–  унікального архітектурного комплексу по вул. Барбюса. Протягом 2013-14 рр. Компанія здійснить реконструкцію кварталу, збудувавши п’ять багатосекційних житлових будинків з повним набором соціально-побутової інфраструктури. Буде зведено 1300 квартир загальною площею близько 90 000 м. кв., багаторівневий паркінг на 655 машиномісць та 30 000 м. кв. офісних приміщень;
–  на житловому масиві Позняки, у 4а мкр. зводимо житловий мікрорайон з об’єктами соціально-побутового на  2 500 квартир загальною площею 200 000 м. кв. та сучасний дитячий садок;
–  на вулиці Танкова до 2015 року Компанією буде збудовано житловий комплекс з підземним паркінгом на 1000 квартир загальною площею 70 000 м. кв. житла;
–  на вул. Трутенко 3 будуть збудовані житлові будинки з вбудованими та прибудованими приміщення соціально-побутовими приміщеннями та паркінгом загальною площею 45 000 м. кв;
–   на вул. Обухівській 135а будуть збудовані житлові будинки з вбудовано-прибудованими приміщеннями загальною площею  50 000 м. кв.

         Вважаю важливим досягненням минулого року звільнення Компанії від невластивих функцій:

             щодо утримання мереж електропостачання:

–  передано на баланс ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» 38 об´єктів електропостачання, які збудовані ще у 1999-2009 роках;
–  передано на баланс ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» 4 об´єкти електропостачання, які збудовані у 2011 році;
–  плануємо до кінця цього року передати ще 47 об´єктів електропостачання, які збудовані у минулі роки.

           щодо експлуатації, утримання та обслуговування житлового фонду:

–  передано до комунальної власності територіальної громади м. Києва 26 гуртожитків і 32 житлових будинки (58 об’єктів нерухомості).

У 2012 році Компанія значно наростила обсяги замовлень, які фінансуються за кошти бюджету. У цьому році ми закінчуємо будівництво нової загальноосвітньої школи на 1300 учнівських місць у Дарницькому районі м. Києва. Крім того Компанія брала участь у будівництві за державні кошти таких об’єктів:
–  капітальний ремонт Київської міської туберкульозної лікарні №2. Вартість більше 48 млн. гривень;
–  роботи з капітального ремонту фасаду з заміною покрівлі «Національного інституту хірургії імені О.О.Шалімова». Вартість більше 8 млн. гривень;
–  капітальний ремонт із переоснащенням лікувального корпусу клінічної лікарні “Феофанія” Державного управління справами. Вартість –  близько 37 млн. гривень;
–  отримано перемогу в конкурсних торгах з капітального ремонту з лікувального корпусу клінічної лікарні “Феофанія” Державного управління справами.  Вартість – більше 182 млн.грн.

Також, Компанія, домоглася участі в державній та міській програмі будівництва «Доступного житла» і за підсумками минулого року стала її основним оператором в Україні. У 2012 році по цій програмі було передано 468 квартир, залучено приватних інвестицій громадян на загальну суму 181,3 млн. грн.
У 2012 році були врегульовані проблемні питання будівництва житлових будинків для постраждалих від афери групи компаній «Еліта – Центр» та розпочате будівництво чергових 6 будинків в рамках цієї програми. 102 квартир буде передано для забезпечення постраждалих після їх введення.
Впродовж 2012 – 2013 років Компанії вдалось повернути незаконно відчужені акції товариств, що їй належали. Зокрема, згідно з рішеннями господарських судів було відновлено право власності на прості іменні акції 14 підприємств. Відновлені права власності на цінні папери дозволили Компанії отримати ресурс для участі в системі управління цими підприємствами.
У 2012 році було поновлено діяльність Ради директорів підприємств. Затверджено її новий склад та нову редакцію Положень.
За ініціативи Компанії були внесені зміни до Земельного кодексу України, які дали можливість відводити земельні ділянки Компанії без обов’язкової процедури їх продажу на аукціонах.
Більше 10 років «Київміськбуд» опікується дитячим будинком «Малятко». Ми ремонтуємо приміщення, переобладнали для «маляток» спальний корпус, побудували музичний центр, медико-оздоровчий корпус, спортивний та дитячий майданчик. На початку навчального року колектив Компанії подарував дітям новий мікроавтобус.
Уважно стежимо і за здоров’ям наших співробітників. До їхніх послуг потужний медичний центр з новітнім обладнанням і високопрофесійними фахівцями – «Медбуд».
На особливому рахунку ветерани «Київміськбуду». На засіданні правління компанії в минулому році було прийнято рішення взяти під повну опіку наших найстарших співробітників – Героїв України, Героїв Соціалістичної праці. Таких ветеранів у нас 10 чоловік, крім пенсії вони щомісяця отримують матеріальну підтримку.

Проаналізувавши підсумки виробничо-інвестиційної діяльності товариства за 2012 рік, Правління окреслило напрями діяльності Київміськбуду на 2013 рік.

           Основні завдання розвитку на 2013 рік:

–  Забезпечення виконання пускової програми будівництва житла на 2013 рік та задільної програми будівництва житла на 2014 рік і як наслідок збільшення обсягів житлового будівництва;
–  Участь в реалізації соціальних ініціатив Президента України Януковича В.Ф. та Програми Уряду щодо розвитку будівництва доступного житла;
–  Позбавлення Компанії від невластивих функцій шляхом передачі до комунальної власності міста мереж та споруд інженерної інфраструктури;
–  Продовження роботи по запровадженню нових механізмів залучення інвестицій.

Виконання всіх цих заходів призведе до зростання основних показників фінансово-господарської діяльності Компанії і як наслідок до збільшення суми виплат дивідендів акціонерам Компанії.
Враховуючи вищезазначене, Правління пропонує зборам акціонерів затвердити звіт роботи за 2012 рік,  визнати роботу Правління Компанії задовільною та погодити основні напрями розвитку Компанії на 2013 рік.

  Дякую за увагу!