ПРЕЗИДЕНТ «КИЇВМІСЬКБУДУ» ПРО ПРОБЛЕМУ ВІДТОКУ БУДІВЕЛЬНИКІВ ЗА КОРДОН

Президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір взяв участь у бліц-опитуванні видання «КиевВласть» щодо відтоку будівельників за кордон

Ваша компанія стикається з таким явищем? Так/ні.

Так, як і більшість компаній, які пов’язані з фахівцями робітничих професій, «Київміськбуд» зіткнувся з проблемою дефіциту будівельників. Особливо явною проблема стала в минулому році. Такого відтоку, як тоді, ринок ще не відчував. Здебільшого, це пов’язано з відкриттям кордонів, після якого багато фахівців почали виїжджати на заробітки в країни ЄС. Мало не в кожному польському місті сьогодні є фірми, які приймають і працевлаштовують українських працівників, а потім відправляють на роботу в Чехію, Францію і т.і.

Якщо так: в якому обсязі/масштабі?

Відтік торкнувся приблизно 30% кваліфікованих кадрів.

Як вирішуєте цю проблему (мотивація робітників, залучення мігрантів з інших регіонів, країн і т.д.)?

Переважно мотивацією і створенням сприятливих умов. Підвищується зарплата, соціальний пакет, за рахунок компанії здійснюється медичне обслуговування, проживання.

Як ви думаєте, проблема буде посилюватися? Чому? Як плануєте реагувати?

Проблема буде посилюватися до тих пір, поки за кордоном люди робочих спеціальностей будуть заробляти більше, ніж удома. На мою думку, потрібно створювати більш сприятливі умови праці і дати можливість людям отримувати нормальні зарплати. Тоді у них не буде причин їхати. Але, на жаль, на сьогоднішній день будівельний ринок України не може конкурувати з рівнем європейських зарплат.

Чи вплине збільшення відтоку робочої сили на собівартість кв. м житла, на вартість кв. м житла для кінцевого споживача?

Нещодавно профільне Міністерство рекомендувало встановити рівень зарплати для будівельників в розмірі 5,5-7,8 тис. грн. Фахівці «Київміськбуду» порахували, що таке збільшення призведе до збільшення вартості будівельних робіт по зведенню житла на 7%. Ймовірно, саме на стільки ж виросте і вартість квадратного метра.